Плаваюча АЕС

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Плаваюча АЕС (плаваюча а́томна те́плоелектростанція, ПАТЕС) — російський проект зі створення мобільних плаваючих атомних електростанцій малої потужності, що розроблюється Федеральним агентством з атомної енергії Росії, підприємством ОАО «Балтійський завод», ОАО «Мала енергетика» й іншими організаціями.

Проект[ред.ред. код]

Згідно з проектом, плаваюча атомна станція малої потужності (АСМП) складається з гладкопалубного несамохідного судна з двома реакторними установками КЛТ-40С криголамного типу, розробленими ОКБМ ім. І. І. Афрікантова. Довжина судна — 144 метри, ширина — 30 метрів. Водотоннажність — 21,5 тисячі тонн.

Місця розміщення[ред.ред. код]

Можлива експлуатація АСМП цього проекту в інших країнах з важкодоступними територіями — наприклад, у Канаді, Індонезії та ін.

Історія[ред.ред. код]

Вартість плаваючої АЕС[ред.ред. код]

С. В. Кірієнко неодноразово підкреслював, що Росії потрібна плаваюча атомна станція за тією ціною, яка на неї виділена (5,5 млрд руб.). "Якщо вона буде дорожчою, вона не потрібна" [5].

Кірієнко повідомив журналістам, що вартість першого блоку ПАТЕС склала 16,5 мільярдів рублів. «Це все разом: і будівнивтво, і обладнання, і реакторна установка, і берегові споруди», — сказав він.

Так з цього об’єму вартість самого енергоблоку становить 14,1 мільярдів рублів, ще 2 мільярди — кошти на будівництво берегових та гідротехнічних споруд[6].

Участники проекту[ред.ред. код]

  • Росатом — замовник
  • ОАО "ЦКБ "Айсберг" — проектувальник
  • Балтійський завод — виготовлення судна
  • ОКБМ ім. І.І. Африкантова — комплектний постачальник реакторних установок
  • Калужський турбінний завод — виготовлення турбін

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]