Поглинання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Поглина́ння(рос. поглощение; англ. absorption; нім. Absorption f) — заг. — вбирання в себе, приймання. Наприклад, поглинання газу, води або реаґенту пористими речовинами, абсорбентами, абсорбція.

  • Поглинання (англ. Take-Over) — у економіці — Купівля однієї компанії другою компанією або групою інвесторів. Також називається придбанням. Звичайно цей термін передбачає, що придбання відбувається за ініціативою покупця і без повної згоди компанії, яку хочуть придбати; слід відрізняти від злиття.
  • У фізиці поглинання — зменшення потоку світла або частинок при взаємодії з речовиною. Дивіться Коефіцієнт поглинання
  • Ускладнення в процесі буріння свердловини — англ. mud loss, loss of returns — неконтрольований процес відтікання розчину із свердловини у природні або штучно створені канали в її стінці і гірській породі. Поглинання можуть бути частковими, повними і катастрофічними. Часткове поглинання — зменшення витрати потоку на виході із свердловини під час створення в ній циркуляції, порівняній з продуктивністю насоса; динамічний і статичний рівні розчину розміщаються на гирлі свердловини. Повне поглинання — повна втрата циркуляції, але статичний рівень на гирлі може бути відновлений шляхом доливання розчину в затрубний простір. Катастрофічне поглинання — поглинання, при якому неможливо встановити статичний рівень рідини на гирлі.