Полкська протока

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Полкська протока
Розташування
Координати 10°00′ пн. ш. 79°45′ сх. д. / 10.000° пн. ш. 79.750° сх. д. / 10.000; 79.750Координати: 10°00′ пн. ш. 79°45′ сх. д. / 10.000° пн. ш. 79.750° сх. д. / 10.000; 79.750
Прибережні країни Індія Індія,
Шрі-Ланка Шрі-Ланка
Море Бенґальська затокаМанарська затока (Лаккадівське море)
Довжина 150 км
Ширина 55 км
Інше
Міста та поселення Джафна
Мапа
Мапа

По́лкська прото́ка (англ. Palk Strait) — між Індією та островом Шрі Ланка; довжина 150 км; ширина 55 км; глибина 2—9 м; сполучає Бенгальську затоку із Манарською затокою Лаккадивского моря; численні острови; залізничний пором; порт Джафна (Шрі Ланка).

Протоку перетинає пасмо дрібних острівців і мілководь під загальною назвою Адамів міст. Протока названа на честь англійського державного діяча Роберта Полка, губернатора провінції Мадрас Британської Індії (1755—1763).

Острів Реймсварам зв'язує з Індією Міст Памбан. Мілководдя і рифи протоки роблять протоку важкою за для перетинання великими суднами, хоча рибальські й каботажні човни проходять протокою. Великі судна повинні огинати острів Шрі-Ланка. Конструкція каналу, що поліпшує мореплавство через протоку, була вперше запропонована уряду Британської Індії у 1860 році, і ряд комісій вивчають пропозицію аж до сьогоднішнього дня.

Подібно Ла-Маншу Полкська протока була піднята як виклик багатьма світовими плавцями.

Написано санскритом і важливими Індуськими текстами, як Рама, з допомогою армії, побудував кам'яний міст через Ланкійське море, щоб врятувати його дружину Сіту від Асура короля Равана. Рух, що заохочується НАСА фотографією, як вони говорять, доводить, що залишки цього моста все ще існують, був сформований, щоб перешкоджати каналу, що має, бути побудований.

Міст імені Адама прибуває від історії, що Шрі-Ланка була місцеположенням біблейського земного раю, і що Адамів міст був створений, коли Адам був вигнаний із раю.

Джерела[ред. | ред. код]