Полкська протока

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

По́лкська прото́ка (англ. Palk Strait) — між Індією та островом Шрі Ланка; довжина 150 км; ширина 55 км; глибина 2—9 м; сполучає Бенґальську затоку із Лаккадивским морем Манарською; численні острови; залізничний пором; порт Джафна (Шрі Ланка).

Протоку перетинає пасмо дрібних острівців і мілководь під загальною назвою Адамів міст. Назва протоки по імені англійського державного діяча Р. Полка, губернатора провінції Мадрас (1755—1763)(Британська Індія).

Острів Реймсварам зв'язує з Індією Міст Памбан.Мілководдя і рифи протоки роблять протоку важкою, за для перетинання великими суднами, хоча рибальські і каботажні човни, тут мають шлях. Великі судна повинні подорожувати навколо Шрі-Ланки. Конструкція каналу, що поліпшує мореплавство, через протоку була вперше запропонована до Британського уряду Індії у 1860, і ряд комісій вивчили пропозицію аж до сьогодняшнього дня.

Подібно Ла Маншу Полкська протока була піднята як виклик багатьма світовими плавцями.

Написано санскритом і важливими Індуськими текстами, як Рама, з допомогою армії , побудував каменй міст через Ланкійське море, щоб врятувати його дружину Сіту від Асура короля Равана. Рух, що заохочується NASA фотографією, як вони говорять, доводить, що залишки цього моста все ще існують, був сформований, щоб перешкоджати каналу, що має, бути побудований.

Міст імені Адама прибуває від історії, що Шрі-Ланка була місцеположенням біблейського земного раю, і що Адамів міст був створений, коли Адам був вигнаний з раю.

Джерела[ред.ред. код]


Asia on the globe (grey).svg Це незавершена стаття з географії Азії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.