Пресбурзький мир

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пресбурзький мир
Зображення
Місце розташування Братислава
Дата й час 1805
Сторона, яка підписала Австрійська імперія і Перша Французька імперія
CMNS: Пресбурзький мир у Вікісховищі

Пресбурзький мир 1805 року (нім. Pressburger Frieden; фр. Traité de Presbourg) — мирна угода між Францією та Австрією, укладена 26 грудня 1805 р. у Пресбурзі (Братислава) після розгрому Австрії в Аустерліцькій битві та її повної поразки у війні Третьої коаліції.[1]

Відповідно до цього миру Австрійська імперія поступалась Наполеону як королю Італії Венеціанською областю, Істрією (окрім Трієсту) та Далмацією і визнавала всі французькі захоплення в Італії. Крім того Австрійська імперія втратила також усі свої володіння на захід від Каринтії, які переходили під владу головних союзників Наполеона у імперії:

Більш того, імператор Франц II визнав за монархами Баварії та Вюртемберга титули королів, що вивело їх з-під влади інститутів Священної Римської імперії. Австрія також сплачувала Французькій імперії контрибуцію в сумі 40 млн. франків.[1]

Як компенсацію Австрійська імперія отримала відносно невелику територію, що включала Зальцбург та колишнє абатство Берхтесгаден, а для колишнього курфюрста Зальцбурзького Фердинанда Габсбурга було створено нове герцоґство Вюрцбург.

Зміни, передбачені Пресбурзьким миром 1805 р., означали кінець австрійської переваги у Священній Римській імперії та сприяли її розпускові у 1806 році.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Treaty of Pressburg | Europe [1805]. Encyclopedia Britannica (англ). Процитовано 29 червня 2018. 

Література[ред. | ред. код]