Прибутковий будинок купця Костіна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Будинок
Прибутковий будинок купця Костіна
В цьому будинку проживав купець Єфим Костін з родиною
В цьому будинку проживав купець Єфим Костін з родиною
Країна Росія
Місто Ростов-на-Дону
Вулиця Суворова, 29/37
Дата заснування кінець XIX століття
Відомі мешканці купець Єфим Костін
Статус Охороняється державою
Стан задовільний
CMNS: Прибутковий будинок купця Костіна на Вікісховищі

Прибутковий будинок купця Костіна — будівля, яка розташовується за адресою вулиця Суворова, 29/37, пр. Чехова у Ростові-на-Дону. В кінці XIX — на початку XX століття цей будинок належав купцю Єфиму Яковлевичу Костіну[1]. Будівля є пам'яткою монументального мистецтва, історії та архітектури регіонального значення[2].

Історія[ред.ред. код]

Будинок був побудований в кінці XIX[3]. До 1917 року мав адресу Мала-Садова, 37/35, пр. Малий. Окрім прибуткового будинку, його власністю також був маслобійний завод. Будинком володів сам купець, а ось у приміщенні, де розташовувалось виробництво, був співвласник — його дружина Домна Іванівна Костіна. У подружжя було троє синів: Василь Костін мав власний магазин по торгівлі пряниками, Степан завідував маслобійним заводом, а Філіп був службовим канцелярії першої поліцейської дільниці міста[1]. Прибутковий будинок купця Єфима Яковлевича Костіна Додатком 1 Постанови Адміністрації Ростовської області від 09.10.1998 № 411 він був визнаний пам'яткою історії та культури місцевого значення і став охоронятись законом[4].

Опис[ред.ред. код]

Будинок чотириповерховий. Зберігся до наших часів. В XXI столітті відбулись реставраційні роботи, під час яких був покращений та змінений вигляд парадного фасаду будівлі, для цього використовувалась цегла і інші матеріали[1].

Примітки[ред.ред. код]