Програма-перекладач

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Програ́ма-переклада́ч — це програма, що призначена для автоматичного перекладу тексту з однієї природної мови на іншу.

На відміну від електронних словників, програми-перекладачі опрацьовують не окремі слова або словосполучення, а цілий текст, і результатом такого опрацювання є зв'язний текст іншою мовою. Робота програм-перекладачів базується на використанні електронних словників. Крім того, у них реалізовані алгоритми для узгодження слів в отриманому тексті відповідно до правил мови, якою здійснюється переклад.

Програми-перекладачі відрізняються кількістю електронних словників, що використовуються для здійснення перекладу, алгоритмами перекладу, обсягом тексту, який може бути перекладений за один сеанс тощо. Деякі з цих програм мають модулі, що вбудовуються в програми пакета Microsoft Office та призначені для перекладу текстів у вікні текстового процесора, системи опрацювання презентацій тощо.

Іноді в результаті автоматичного перекладання можуть бути отримані помилки при перекладі багатозначних слів, з узгодженням слів у складних реченнях.

Див. також[ред. | ред. код]

Популярні програми-перекладачі[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]

  • Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.:Інформатика: 10 клас: підручник для загальноосвітніх навчальних закладів: І-74 академічний рівень, профільний рівень;— К.: Генеза, 2010. 304 с.:іл. ISBN 978-966-11-0020-5.