Прозопагнозія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Прозопагнозія
Fusiform gyrus animation.gif
Класифікація та зовнішні ресурси
MeSH D020238

Прозопагнозія (від грец. πρόσωπον — обличчя, грец. ἀγνωσία — невпізнавання) — це розлад сприйняття обличчя, при якому здатність впізнавати обличчя загублена, але при цьому здатність впізнавати предмети в цілому збережена. Зазвичай цей стан пов'язують з ушкодженням мозку в області правої нижньопотиличної області, але нові факти показали, що існує також вроджена форма цього розладу.

В допомогу людям, які страждають на прозопагнозію, були розроблені успішні терапії, які допомагають їм вчитися впізнавати людей за такими особливостями, як хода, зачіска, голос, склад постави, манера вдягатися і т. п. Оскільки звичайно обличчя є найбільш індивідуальною особливістю і найважливішим відрізняючим чинником в пам'яті, для людей з цим станом буває важко правильно співвідносити інформацію про людей і жити нормальним соціальним життям.

Див. також[ред.ред. код]

Агнозія

Джерела[ред.ред. код]

  • McNeil, J. E., &. Warrington, E. K. (1993). Prosopagnosia: A face specific disorder. Quarterly Journal of Experimental Psychology: Human Experimental Psychology, 46, 1-10.