Терапія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Терап́ія (синонім: лікування) — процес, бажаною (але не завжди досяжною) метою якого є полегшення, зняття чи усунення симптомів (компенсація, купірування) і проявів того чи іншого захворювання, патологічного стану чи іншого порушення життєдіяльності, нормалізація порушених процесів життєдіяльності і одужання, відновлення здоров'я (санація).

Як правило процес лікування стосовно хворого проводить кваліфікований лікар певної спеціалізації в залежності від типу захворювання.

Терапевтичні підходи[ред.ред. код]

Консервативне (нехірургічне) лікування (власне, терапія) здійснюється хімічними, фізичними та біологічними методами.

До хімічних та біологічних методів відносять фармакотерапію, хіміотерапію, фітотерапію, імунотерапію та фаготерапію.

До фізичних консервативних методів лікування відносять фізіотерапію, масаж та лікувальну фізкультуру, гідротерапію. Фізіотерапевтичні методи включають в себе вплив на організм за допомогою електромагнітних та звукових випромінень (УВЧ-терапія, магнітотерапія, електрофорез, лазеротерапія, рентгенотерапія та ін.).

Консервативне лікування[ред.ред. код]

Консервативне (нехірургічне) лікування (власне, терапія) здійснюється хімічними, фізичними та біологічними методами.

Хімічні та біологічні методи[ред.ред. код]

Хімічні та біологічні методи є основними консервативними способами впливу на хворий організм. До їх числа відносяться фармакотерапія і хіміотерапія, фітотерапія, імунотерапія і фаготерапія.

Фізичні методи[ред.ред. код]

До фізичних консервативним методам лікування відносяться фізіотерапія, масаж та лікувальна фізкультура, гідротерапія. У більшості випадків ці методи є допоміжними. Фізіотерапевтичні методи включають в себе впливу на організм за допомогою електромагнітних та звукових випромінювань (УВЧ-терапія, магнітотерапія, електрофорез, лазеротерапія, рентгенотерапія та ін.)

Хірургічне лікування[ред.ред. код]

Основна стаття: Хірургічне лікування

Хірургічне лікування формально виходить за рамки внутрішньої медицини (терапії). Застосовується в разі неможливості або низької ефективності консервативного лікування.

Однак, терапію не можна логічно протиставляти хірургії, оскільки хірургічне втручання це окремий випадок лікування (терапії), який повинен застосовуватися тоді, коли це необхідно з точки зору терапевтичної програми.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]