Протрузія міжхребцевого диска

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Протрузія міжхребцевого диска
Протрузія диска на МРТ
Протрузія диска на МРТ
Протрузія диска на МРТ
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 M50-54.0
DiseasesDB 73589001
CMNS: Disc protrusion у Вікісховищі

Протрузія міжхребцевого диска — хворобливий стан, який може виникнути у деяких хребетних, включаючи людину. На відміну від грижі, зовнішні шари фіброзного кільця міжхребцевого диску не пошкоджені, але існує випинання під тиском зсередини[1][2].

Багато аномалій диска, які видно на МРТ, й умовно іменуються «грижа», насправді просто випадкові знахідки. Вони можуть просто потовщеннями фіброзного кільця. Jensen і його колеги, які проводили МРТ-дослідження поперекового відділу хребта 98 безсимптомних випадків у дорослих, виявили, що більш ніж у половини з досліджених було симетричне випучування диска (або декількох дисків). У 27 відсотків, було виявлене центральне або асиметричне розширення диска (протрузія), і тільки в 1 відсотку було виявлене екстремальне розширення диска (екструзія, секвестр). Ці результати підкреслюють важливість використання більш точних термінів при описі візуалізації аномалій та оцінки їх строго в контексті симптоматики пацієнта.[3]

Протрузія диска з часом може перейти в міжхребцеву грижу — стан, при якому вже спостерігається справжній розрив фіброзного кільця.

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  1. Robert E Windsor (2006). Frequency of asymptomatic cervical disc protrusions. Cervical Disc Injuries. eMedicine. Архів оригіналу за 8 січня 2009. Процитовано 27 лютого 2008.
  2. Ernst CW, Stadnik TW, Peeters E, Breucq C, Osteaux MJ (Sep 2005). Prevalence of annular tears and disc herniations on MR images of the cervical spine in symptom free volunteers. Eur J Radiol. 55 (3): 409—14. doi:10.1016/j.ejrad.2004.11.003. PMID 16129249. (англ.)
  3. Ropper AH, Samuels MA, Klein JP.