Півострів Ното

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Півострів Ното

Піво́стрів Но́то (яп. 能登半島, のとはんとう, МФА[noto hantoː] — півострів в центральній частині японського острова Хонсю. Розташований в префектурах Ісікава й Тояма. Найбільший півострів острова в районі Японського моря.

Короткі відомості[ред.ред. код]

Протяжність з півночі на південь — близько 100 км, з заходу на схід — від 30 до 50 км. Більша частина розташована на території префектури Ісікава, а східна частина основи — в місті Хімі префектури Тояма.

Східну частина півострова, що омивається водами Тоямської затоки, називають «Внутрішньою» (Утіура); західну, що омивається водами Японського моря, — «Зовнішньою» (Сотоура). Крім цього, передню крайню частину півострова називають — «Далеким Ното» (Оку-Ното), основу півострова — «Приступами Ното» (Куті-Ното), а берегову лінію в районі міст Нанао й Хімі — «Морською» (Надаура). З Внутрішньої сторони півострова розташований острів Ното, який розділяє затоку Нанао на малі частини — Південну, Західну і Північну.

Рельєф півострова пагорбистий, подекуди рівнинний. Найвища точка розташована у основи — гора Ходацу, висотою 637 м. Вона є складовою пагорбів Ходацу, що пролягають з півночі на південь і служать кордоном між префектурами Ісікава й Тояма.

Див. також[ред.ред. код]

  • 20625 Ното - астероїд, названий на честь території.

Джерела та література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]