Радж'я Сабха

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Радж'я Сабха (гінді राज्यसभा — «рада штатів», англ. Rajya Sabha) — верхня палата Індійського парламенту. За конституцією, Радж'я Сабха може мати до 260 членів, 12 з яких призначаються президентом за досвід у певних областях мистецтва, науки, літератури або державної служби, ці депутаті відомі як «призначені». Решта депутатів обираються законодавчими органами штатів і територій. Термін служби депутата становить 6 років, третина палати переобирається кожні два роки.

Радж'я Сабха засідає постійно та, на відміну від нижньої палати, Лок Сабха, не може бути розпущена. Радж'я Сабха ділить законодавчі функції з Лок Сабхою, за виключенням виділення коштів, у якому Лок Сабха має виняткові повноваження. У випадку принципової незгоди двох палат з певних питань проводяться спільні засідання обох палат, але, оскільки Лок Сабха має удвічі більше членів, вона має більші повноваження у конфліктиних ситуаціях.

Головою Радж'я Сабхи є віце-президент Індії (зараз Хамід Ансарі). Заступник голови обирається членами палати та виконує всі обов'язки голови за його відсутності.

Радж'я Сабха почала діяти 13 травня 1952 року.


Прапор Індії Це незавершена стаття про Індію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.