Реальна та ідеальна ціна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Реальна та ідеальна ціна посилаються на різницю поміж фактичною ціною сплаченою за товари, послуги, активи та працю (гроші що реально було передано з рук у руки) та розрахунковою ціною, що не була фактично запропонована або сплачена, але може бути використана для спрощення торгівельних операцій. Різниця виникає поміж значеннями фактично сплачених цін, та інформацією щодо можливої, потенційної або ймовірної ціни, або "середніх" рівнів цін.

Ідеальна ціна виражена у грошових одиницях може бути "оцінена", "теоретично обгрунтована" або "встановлена" для подальшого використання у сфері обліку, маркетингу, торгівлі або ж для потреб розрахункових алгоритмів, наприклад за допомоги розрахунку середніх значень. Хоча зазвичай вказані розрахункові ціни не впливають прямо на торгівельні операції із товарами, послугами та активами, вказані ідеальні ціни можуть надавати "цінові сигнали", що мають вплив на поведінку економічних суб'єктів.

Для ілюстрації варто навести приклад роботи статистичних організацій, що збирають, опрацьовують та оприлюднюють інформацію про середньозважені показники цін вцілому по економіці, і дії яких щодо обробки та оприлюднення даних про ціни призводять до реакції учасників екномічного життя.


Економіка Це незавершена стаття з економіки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.