Ретроспектива

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ретроспектива (від лат. retrospectare — погляд назад) — погляд у минуле, огляд того, що було в минулому. Ретроспекція — форма мовного вираження, що відсилає слухачів до попередньої змістовної інформації.

Мистецтво[ред. | ред. код]

Виставка-ретроспектива французької художниці Лі Шевальє (фр. Li Chevalier).

У мистецтві термін ретроспектива використовується, зазвичай, як назва виставки предметів мистецтва, у більшості випадків — виставка робіт одного художника, створених у різні періоди його життя.

У кінематографі ретроспективою називається добірка раніше знятих фільмів певного режисера, актора або просто добірка фільмів певного жанру. Також, коли сюжетна лінія твору відхиляється від оповідання в сьогоденні й переноситься в минуле — глядач спостерігає дії, які відбувалися раніше.

Юриспруденція[ред. | ред. код]

Зазвичай, закони не мають зворотної сили, тобто вони діють з моменту їх прийняття, але не раніше. Однак, у світовій юридичній практиці існують і виключення.[джерело?]

Програмування[ред. | ред. код]

Ретроспектива в програмуванні — практика в розробці програмного забезпечення, що спрямована на поліпшення процесу. Популярність ретроспективи пов'язана з впровадженням гнучких методологій. Є різновидом мозкового штурму.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]