Розсувні двері

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скляні розсувні двері

Розсувні двері, двері-купе — двері, які при відкритті відсуваються в сторони, рухаючись при цьому поступально.

Використання[ред. | ред. код]

Розсувні двері можуть використовуватися як перегородка, наприклад, між кімнатою і кухнею. Вони часто використовуються в магазинах, великих торгових комплексах та громадському транспорті, так як їх конструкція добре піддається автоматизації. Також розсувні двері є визначальним елементом в шафах-купе.

Різновиди розсувних дверей[ред. | ред. код]

Розсувні двері бувають зовнішні і внутрішні (двері пенал) вони поділяються на одностулкові, двостулкові, паралельні, Радіанні коли з одного пенала виїжджають двері в різні боки, можуть складатися як з однієї стулки (з відкриттям в одну сторону або в обидві), так і з двох і більше.

Як матеріал для розсувних дверей використовують скло, дзеркало (як само по собі, так і закріпленим на основі з ДСтП), масив деревини, пластик. Розсувні двері декорують за допомогою вітражування, фотодруку, піскоструминної обробки скла, покриттям плівками ПВХ, пластиком, ротангом, бамбуком, а також іншими матеріалами. Обов'язковою вимогою до дзеркал без фіксації на матеріал — є армування, або обклеювання протиосколочною плівкою.

Сама рама розсувних дверей може бути виготовлена ​​з дерева, пластика, металу. Як правило, це алюміній.

Переваги[ред. | ред. код]

  1. Підходять для будь-якого стилю інтер'єру.
  2. Ідеальні для маленьких кімнат, де іноді не вистачає місця для вільного відкривання дверей.
  3. Такі двері можна використовувати як мобільні перегородки, відокремлюючи робоче місце від вітальні або гардеробну від спальні. Двері в гардеробну стане ще більш функціональною, якщо забезпечити її великим дзеркалом.
  4. Максі-двері можна використовувати для розділення однокімнатної квартири на кілька зон: кухню і їдальню, вітальню і кухню, спальню і вітальню. Їх можна в будь-який момент забрати, а місця вони займають небагато. Дуже великі двері можуть навіть замінити окремі стіни, які часто потрібні, тільки коли приходять гості.
  5. Розсувні двері більш безпечні для малюків, ніж двійчасті две́рі. Ними важче «прибити» пальці, вони не відкриваються від протягів.

Недоліки[ред. | ред. код]

  1. Низька шумоізоляція через нещільне прилягання.
  2. Двері-пенали або двері-купе, що ховаються в стіні, часто заклинює, якщо занадто глибоко засунути двері.
  3. Вони дорожчі, ніж двійчасті.[1]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]