Рівненська чоловіча гімназія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Рівне́нська чолові́ча гімна́зія — перший навчальний заклад міста Рівного.

Історія гімназії[ред.ред. код]

Гімназію спочатку було відкрито в Луцьку в грудні 1832 року.

1834 року, у зв'язку з незручністю гімназійних приміщень, навчальний заклад тимчасово перевели до Клеваня (нині селище міського типу Рівненського району Рівненської області).

1839 року гімназію перевели до Рівного в спеціально збудоване для неї приміщення.

Директори[ред.ред. код]

Першим директором гімназії (спочатку Луцької, потім Клеванської) був Іван Григорович Кулжинський, призначений на цю посаду 7 (19) жовтня 1832 року. Спочатку він виконував обов'язки директора, а в грудні 1832 року його остаточно затвердили на цій посаді. На посаді директора Луцької, потім Клеванської гімназії Іван Григорович перебував до 15 (27) липня 1839 року, тобто майже 7 років.

Від 15 (27) липня 1839 року до 12 (24) вересня 1841 року директором гімназії (спочатку Клеванської, потім Рівненської) працював Фовицький Гаврило Михайлович.

За розпорядженням попечителя Київського навчального округу від 12 (24) вересня 1841 року виконувати обов'язки директора Рівненської гімназії призначили Петра Осиповича Аврамова. У «Формулярному списку чиновників і викладачів гімназії» записано, що походив він з обер-офіцерських дітей. Трудовий шлях починав із посади вчителя математики в Клеванській гімназії. Затверджено на посаді директора гімназії 20 січня (1 лютого) 1843 року. У серпні 1848 року Петра Аврамова призначили директором училищ Волинської губернії.

12 (24) серпня 1848 року, за розпорядженням міністра освіти, директором Рівненської гімназії призначили Гуго Ернестовича Траутфеттера. Крім директорських обов'язків, він вів уроки російської словесності. За якість викладання предмету в листопаді 1850 року отримав нагороду. На цій посаді був до вересня 1853 року.

Дивіться також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]


Освіта Це незавершена стаття про освіту.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.