Річки острова Вайт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Річки острова Вайт — це короткі водні артерії, що течуть переважно з півдня та південного заходу на північ до протоки Солент та північний схід до Ла-Маншу. Всі вони відносяться до басейну Атлантичного океану.

Оскільки площа острова незначна - кількість річок невелика й довжина їх теж незначна, коливається в межах 20-10 км і менше. При впадінні в морські протоки річки формують глибокі ущелини та внутрішні заплави. Найхарактерніша річка Медіна, яка своєю заплавою глибоко врізається в острів, аж до містечка Ньюпорт.

Живлення цих річок дощове, більшість з них не пересихають, отримуючи внутрішні водні ресурси. По берегах річок, у їх похилих берегах, місцеві мешканці розвивають сільське господарство: городництво та випас вівців.

Місцеві люди виводять ще один річковий топонім із назвою Річка Солент (River Solent), так іони називають саме протоку Солент,адже в давні часи вона саме й була річкою.І широке гирло цієї річки внаслідок тектонічних впливів перетворилося в морську протоку. Але це не завада жителям острова згадувати цю давню річку.

Перелік річок острова Вайт[ред. | ред. код]

Всі інші потоки надто менші по довжині й живлять собою саме ці річки острова.

Примітки[ред. | ред. код]

Шаблон:Географія Англії