Сегментний індикатор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Семисегментний світлодіодний індикатор з десятковою комою

Сегме́нтний індика́тор — індикатор, елементи відображення якого є сегментами, згрупованими в одне або кілька знакомісць.

Сегментом називається елемент відображення інформації знакосинтезувального індикатора, контур якого являє собою прямі та (або) криві лінії. На відміну від матричного індикатора, в якому всі елементи зображення однакові за формою, в сегментному індикаторі кожен сегмент унікальний. Форма і положення сегментів на індикаторі розробляється спеціально для передачі певного набору символів або знаків. Символи на таких індикаторах формуються сукупністю кількох сегментів. Основна відмінність сегментного індикатора від матричного — це порівняно невелика кількість елементів індикації і відповідно спрощена схема управління.

Таблиця всіх 128 варіантів станів сегментів

Найчастіше використовуються два типи сегментних індикаторів:

  • Цифровий семисегментний індикатор, що має вісім елементів — сім сегментів для індикації цифри і один — для крапки.
  • Цифро-літерний індикатор, що має дев'ять, чотирнадцять або шістнадцять сегментів. Такі індикатори мають можливість показати більшість символів латинського алфавіту та кирилиці, не рахуючи цифр і спеціальних знаків.
Індивідуальні сегменти семи-сегментного дисплея

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Вуколов Н. И., Михайлов А. Н. Знакосинтезирующие индикаторы / Под ред. В. П. Балашова. — М. : Радио и связь, 1987. — 592 с.
  • Ермаков О. Н., Сушков В. П. Полупроводниковые знакосинтезирующие индикаторы. — М. : Радио и связь, 1990. — 240 с. — ISBN 5-256-00736-X.
  • Батушев В. А. Электронные приборы: Учебник для вузов. — Изд. 2-е, перераб. и доп. — М. : Высшая школа, 1980. — 383 с.