Семен Єремієвич

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Семен Єремієвич Тимошій
Народився невідомо
Помер бл. 1756
Громадянство Herb Viyska Zaporozkoho.svg Військо Запорозьке
Посада кошовий отаман
Термін 1742 рік
Попередник Степан Гладкий
Наступник Іван Малашевич
Конфесія православ'я
Батько Ярема
Мати Ганна

Семен Єремієвич Тимошій (*д/н —бл. 1756) — український політичний та військовий діяч, кошовий отаман Війська Запорозького у 1742 та 1753 роках. Також знаний як Єремійович, Ієремієв, Яременко, Великий.

Життя[ред. | ред. код]

Про місце та дату народження нічого невідомо. Його батьком був Ярема (або Яремія). Звідси походить прізвище Єремієвича та його варіанти. Доєднався до козаків Олешківської Січі (рік невідомий). У 1734 році був військовим суддею.

За деякими відомостями брав участь у російсько-турецькій війні 1735—1739 років. У 1742 році обирається кошовим отаманом. Під час своєї каденції займався переважно двома речами: організував спостереження і розвитку за татарськими чамбулами. Для цього окрім запорожців-пластунів, використовував чумаків. Отриману інформацію передава генерал-аншефу Джеймсу Кейту, голові правління Гетьманського уряду. Після від'їзду Кейта, до його наступників.

Іншою справою кошового була боротьба з гайдамаками. В цьому він співпрацював з польськими урядниками, зокрема Францішком Нітославським, київським підвоєводою. У 1743 році не був обраний на наступний термін, причини цього не відомі.

У 1753 році на короткий термін стає знову кошовим отаманом. Остання згадка датується 1756 роком, коли він був записаний під прізвищем Яременко у Мінському курені.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Архів Коша Нової Запорозької Січі: Опис справ. — К.: Наукова думка, 1994. — С.25
  • Мицик Ю. А. Кілька документів до історії запорозького козацтва XVII — пп. XVIII ст. // Проблеми історіографії та джерелознавства історії запорозького козацтва. Матеріали наукових читань Д. Яворницького. Збірник статей. — Запоріжжя, 1993. — С. 85–101.
  • Реестр Запорожского войска 1756 года