Старів Семен Митрофанович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Семен Старів)
Перейти до: навігація, пошук

Семен Митрофанович Старів
Семен Старов
Псевдоніми, криптоніми Miron Dolot
  с. Вергуни, Черкаської обл.
  США
Національність українець
Мова творів англійська
Magnum opus: Страта голодом


Семен Старів (офіційно Старов) — автор книги спогадів «Страта голодом». Семен Старів вперше опублікував спогади про драматичні події 1930–1933 років в рідному селі Вергуни на Черкащині за кордоном англійською мовою під псевдонімом Мирон Долот. Над книжкою автор працював майже все своє еміграційне життя і дуже хотів, щоб світ довідався про нечуваний злочин проти українського народу, який замовчувався тодішнім режимом.

Біографічний очерк[ред.ред. код]

Семен Старів успішно закінчив у Києві педагогічний інститут із дипломом учителя історії. Однак учителювати йому довелося недовго, оскільки розпочалася Друга світова війна, і його було мобілізовано на фронт. Як військовополонений Семен Старів опинився в Німеччині і там перебував у цьому статусі до закінчення війни в 1945 році. Пізніше виїхав у США. Там він вступив на історичний відділ Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, брав активну участь в громадському українському та американському житті. Він багато працював педагогом-мовником, займався помітною працею — укладанням українсько-англійського та англо-українського військових словників, дописував до української та американської преси, виступав на радіо. Мав задум написати книжку про українців-полонених, проте занепав здоров'ям і помер на 82-му році життя після тяжкої недуги.

Джерела[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Miron Dolot. Execution by Hunger: The Hidden Holocaust. — New York : W. W. Norton & Company, 1985. — P. 231. — ISBN 0-393-01886-5.
  • Старів, Семен Митрофанович. Страта голодом: спогади / Пер. з англ. за ред. Р. Доценка. — К. : Українознавство, 1997. — 250 с. — ISBN 577700895X.