Страта голодом

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Страта голодом:
прихований Голокост»
Автор Семен Старів
(Miron Dolot)
Назва мовою оригіналу Execution by Hunger: The Hidden Holocaust
Країна США США
Мова англійська
Тема Історія України, Голодомор 1932–1933
Жанр документалістика, спогади очевидців
Видано 18 березня 1985
Видано українською Страта голодом. За ред. Р. Доценка, 1997.

«Страта голодом» — книга спогадів Семена Старіва про події Голодомору 1932–1933 в одному із сіл на Черкащині, документальне свідчення про Великий Голодомор. Видана вперше (під псевдонімом Мирон Долот) англійською мовою в США 1985 року. Спогади чималою мірою сприяли розкриттю справжньої суті більшовицького терору голодом. Переклад Ростислава Доценка українською вперше вийшов у видавництві «Українознавство» 1997 року.

Анотація книги[ред. | ред. код]

Семен Старів вперше опублікував спогади про драматичні події 1930–1933 років в рідному селі Вергуни на Черкащині за кордоном англійською мовою під псевдонімом Мирон Долот, щоб не підставляти своїх рідних в Україні. Над книжкою автор працював майже все своє еміграційне життя і дуже хотів, щоб світ довідався про нечуваний злочин проти українського народу, який замовчувався тодішнім режимом.

У книзі автор описує все те, що сам пережив у страшні роки — від 1929 до 1933. Автор докладно описує період примусової колективізації, боротьбу неозброєних селян за свої ділянки землі, за що їх було нещадно придушено, а самі села спустошені.

У передмові він зазначає: «Історія не занотувала жодного іншого такого злочину, як цей голодомор, направлений проти цілої нації… У світовій історії траплялося багато голодоморів, але голод в Україні 1932–1933 років був політичним голодом… Це був голод народовбивчий, що його Сталін зі своїми однодумцями використовував як спосіб підкорити собі українське селянство».

Видання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]