Середостіння

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Середостіння
Mediastinum.png
Середостіння. Кут грудини: межа верхнього та нижнього середостінь.
Mediastinum anatomy.jpg
Анатомія середостіння
Латинська назва mediastinum
Анатомія Грея subject #239 1090

Commons-logo.svg Середостіння у Вікісховищі

Середостіння (лат. mediastinum) — простір між лівим і правим плевральними мішками. Спереду воно обмежене грудиною (sternum), ззаду грудним відділом хребта (лат. pars thoracica columnae vertebralis ), знизу — діафрагмою (лат. diaphragma), верхня межа утворена апертурою грудної клітки (лат. apertura thoracis superior).

Анатомія[ред. | ред. код]

Середостіння умовно ділять на верхнє і нижнє. Межа проходить: спереду у місці переходу рукоятки грудини у тіло; ззаду на рівні міжхребцевого хряща між 4 і 5 грудними хребцями.

У верхньому середостінні розташована вилочкова залоза, права і ліва плечеголові вени, верхня частина верхньої порожнистої вени, дуга аорти і її гілки, частина трахеї, верхня частина стравоходу, нерви.

Нижнє середостіння ділиться на переднє, заднє і середнє. У передньому (між тілом грудини і передньою стінкою перикарду) розташовані внутрішні грудні артерії, вени і білягрудинні лімфатичні судини. В середньому розташоване серце із своїми судинами. Заднє (між хребтом і задньою стінкою перикарду) містить грудну частину аорти, непарну і напівнепарну вени, нерви, стравохід, лімфатичні вузли.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Неттер Ф. (2004). Атлас анатомії людини. Львів: Наутілус. с. 592. ISBN 966-95745-8-7. 
  • Human Anatomy & Physiology (вид. 7th). Benjamin Cummings. 2006. ISBN 978-0805359091.