Скелястий пугач

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скелястий пугач
Bengaalse oehoe.JPG
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Совоподібні (Strigiformes)
Родина: Справжні сови (Strigidae)
Рід: Пугачі (Bubo)
Вид: Скелястий пугач
Біноміальна назва
Bubo bengalensis
(Franklin, 1831)
Bubo bengelensis dis.png
Посилання
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 126803
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Bubo bengalensis

Скеля́стий пуга́ч (Bubo bengelensis) — це вид птахів з роду пугачів. Поширені на півдні Азії у гірських лісах.

Розміри[ред.ред. код]

Довжина 50-56 сантиметрів, довжина крила в самців 364-390 міліметрів, в самок 375-425 міліметрів. Вага біля 1100 грамів.

Повадки[ред.ред. код]

Птах переважно нічний. Літають пугачі в основному ширяючи нечасто та неквапливо змахуючи крилами. Літають зазвичай невисоко над землею. Зазвичай пугачі сияить в засідці на гілці чи іншому сідалі і помітивши поруч здобич одразу кидаються на неї зверху якщо вона поруч або ж роблять короткі перельоти якщо здобич дещо далі. Полюють перш за все на мишей та пацюків, але часом здобиччю стають і птахи розміром з павича. Також їдять рептилій, жаб, крабів та великих комах.

Розмноження[ред.ред. код]

Зазвичай виводять дитинчат між лютим та квітнем, але в залежності від місцевості це період коливається між жовтнем та травнем. Гніздо має вигляд вичовганої ногами ямки на голій землі. Ззвичай гнізда розташовані на скельних виступах, берегах річок, нішах в схилах ущелин. Також трапляються гнізда на землі під кущами чи між камінням на схилах. Кладка ніоічує 2-4 яйця розмірами 54 на 44 міліметри. Яйця висиджує самка протягом 35 днів.

Біоти[ред.ред. код]

Скелястий пугач надає зустрічається на скелястих схилах пагорбів чи гір вкритих кущами, на узбережжях, в лісистих місцевостях з ущелинами, в пустельних місцевостях де є скелі та зарості кущів. Також часом зустрічаються в старих мангрових лісах поруч з людськими поселеннями.

Посилання[ред.ред. код]