Случ (Красилів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Случ»
Повна назва Футбольний клуб
«Случ»
Засновано 1970
Населений пункт Красилів, Україна
Стадіон «Юність» (Красилів)
Вміщує 5 000
Президент Україна Федченко Володимир
Головний тренер Україна Лев Сергєєв та Андрій Будник
Ліга Чемпіонат Хмельницької області
2016 3
Домашня
Виїзна


«Случ» — український футбольний клуб з міста Красилів. Виступає у Чемпіонаті Хмельницької області з футболу.

Історія[ред. | ред. код]

Радянська доба[ред. | ред. код]

1970–1991[ред. | ред. код]

У 1970 році на основі команди заводу Красилівмаш, була створена міська клуб під назвою «Случ». Очолив колектив кам’янецький тренер Яків Горбачов. Він залучив в красилівську команду гравців Хмельницького «Динамо» Вадима Федоренка та Геннадія Кононенка, тому у першому ж сезоні Красилівські футболісти виграли чемпіонат області.[1] З того часу місцева команда стала одна із сильніших команд області, яка постійно боролась за призові місця та регулярно виступала в чемпіонаті УРСР серед КФК. У 1973, 1974 роках красилівчани виграли знову золото обласних змагань. В 1975 році не змогли виграти третій рік підряд золото. На той час на обласних змаганнях конкуренцію склали Кам’янецький «Буревісник», і Хмельницька «Енергія». Місцевий «Случ» задовільнився бронзою. Але після срібного 1977 року команда знову показала футбольні традиції Красиліва — 1980, 1981 знову золото. До 1991 року Красилівчанам не вистачало везіння повернути собі призові місця. А в 1991 році Команда зайняла 2-ге місце.

Незалежна Україна[ред. | ред. код]

1992–2000[ред. | ред. код]

Весною 1992 році, команда «Случ» виграла південну групу, а в Фінальній групі пропустила вперед набираючу обертів сильнішу команду 90-х років, Хмельницький «Адвіс».

Після цього команда пропустила сезон обласних змагань. Але на 1993(весна) повернулась, і знову друге місце, перед пропустила свого кривдника Хмельницький «Адвіс». Наступний сезон команда знову пропустила. Повернулась в обласну еліту в 1995 році. І зайняла 11 місце, серед 12 команд. Команда була молода, набиралась досвіду. І наступний сезон одразу почала боротьбу за призові місця, ще для «Случа» було вигідно що не брав участь у змаганнях головний кривдник Красилівчан «Адвіс» (Команда замінила тоді Шепетівський Темп в першій лізі Чемпіонату України). Але до фінішу стало зрозуміло, що боротьба буде тільки за друге місце, з майбутнім лідером місцевих змагань Волочиським «Збручом». Друге місце Красилівчани виграли, а перше місце зайняв «Енергетик» з Нетішина.

1997,1998 роки команда пропустила. Але у 1999 році повернулась в обласні змагання. В цьому сезоні грав на даний момент головний кривдник Красилівчан, «Адвіс» Хмельницький. Але вперше за 90-і роки зайняла вище місце ніж «Адвіс». Красилівчани зайняли 4-е, і 5-е «Адвіс». Між собою зіграли команди 1:2 в Хмельницькому, і 1:0 в Красиліві.

2000–до сьогодні[ред. | ред. код]

2000 році на обласній арені з'явилась команда яка 2000-х стала грандом обласних змагань, Волочиський «Збруч». Красилівчани зайняли 3 місце. В місті Красиліві в цей час з'явилась, нова Футбольна Команда «Красилів», яка виступала на Чемпіонат України. Засновником, і Президентом команди став місцевий бізнесмен Арсенюк. Так як команда «Случ» спонсорувалась місцевою владою, і за неї грали чисто місцеві футболісти. Міська влада вирішила не заявляти команду на обласні змагання. В цей час «Случ» в основному грав у районних змаганнях.

Але у 2003 році «Случ» був заявлений на обласні змагання. Але зайняв 10 місце серед 11 команд. На наступний сезон на область був заявлений професійний ФК «Красилів». Місцева влада не зважилась заявити другу команду з міста на область.

2006 року на область повернувся «Случ», зайняв останнє 9 місце (10 команда з Полоного «Полонь» перед стартом знялась змагань).

Не дивно що після цього, до 2016 року Красилівщину представляв тільки ФК «Красилів». Про «Случ», здавалось, забули назавжди. Команда ці роки грала у районних змаганнях.

В 2016 році команду було відновлено на обласні змагання. Тренерами команди стали відомі спортсмени Лев Сергєєв та Андрій Будник. Співзасновниками красилівського футбольного клубу "Случ" є більше 10 осіб, серед яких відомий футболіст та тренер молодіжної збірної України, виходець з Красилова - Сергій Ковалець . Про новостворений ФК Сергій Ковалець в інтерв'ю сказав: «У нас багата футбольна історія і ми повинні відродити та підтримувати наші славні футбольні традиції. Дуже важливо, щоб у самих гравців було бажання грати за Красилів. Бо якщо говорити за фінансові можливості, то вони не на стільки великі, як нам хотілося б. Поки що». В Красилів на церемонію вручення команді форми та м'яча, крім Сергія Ковальця, завітав голова Федерації футболу Хмельницької області Ігор Хіблін, який на відкритті сказав такі слова: «Красилівський вболівальник, який так любить футбол, заслужив мати свою місцеву команду». "Ідея відродження футбольну команду в Красилові існувала давно, однак втілення її в життя не вдавалося, " -говорить президент ФК Случ Володимир Федченко (Підприємець, головний акціонер Красилівського цукрового заводу).

Досягнення[ред. | ред. код]

Flag of the Soviet Union.svg СРСР[ред. | ред. код]

Чемпіонат Хмельницької області з футболу

  • Gold medal icon.svg Золотий призер 5 разів: 1970,1973,1974,1980,1981.
  • Silver medal icon.svg Срібний призер 2 рази: 1977,1991.
  • Bronze medal icon.svg Бронзовий призер 1 раз: 1975.
  • Учасник чемпіонату УРСР серед КФК — 1971, 1972, 1973, 1974, 1975, 1976, 1979

Flag of Ukraine.svg Україна[ред. | ред. код]

Чемпіонат Хмельницької області з футболу

  • Silver medal icon.svg Срібний призер 3 рази: 1992(весна),1993(осінь),1996 .
  • Bronze medal icon.svg Бронзовий призер 2 рази: 2000, 2016.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]