Сміття на вході, сміття на виході

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сміття на вході, сміття на виході (англ. Garbage In, Garbage Out, скорочено GIGO) — один із поширених висловів в інформатиці. Цим висловом звертається увага на те, що комп'ютери без вагань оброблятимуть найбеззмістовніші дані та видаватимуть так само беззмістовні результати.

Сам термін «Сміття на вході, сміття на виході» було затверджено в якості настанови Джорджем Фукселем, техніком/інструктором по роботі з IBM 305 RAMAC в Нью Йорку. Скоро термін сторотився до абревіатури GIGO. Принцип, що лежить в основі цього вислову, ймовірно, було висловлено Чарльзом Беббіджем, котрому належить винахід першого програмованого приладу:

Двічі мені задавали питання,— «Скажіть, містер Бебідж, якщо ви введете в машину невірні дані, чи видасть вона правильні результати?» [...] Я не можу повністю зрозуміти подібне змішання ідей, котре могло б спричинити таке запитання.[1]

Сміття на вході, сподівання на виході (англ. Garbage In, Gospel Out) є новішим варіантом скорочення. Воно відображає тенденцію до покладання надмірної надії на результати обробки даних комп'ютерами.

Не-комп'ютерне застосування[ред.ред. код]

Цей термін може бути застосовано там, де важко отримати якісний результат на основі неякісних даних. Наприклад, в перекладанні, важко отримати якісний переклад неузгодженного, нелогічного, хибного тексту. Іншим прикладом є вплив якості вихідних матеріалів на вихідний продукт обробки.

Джерела інформації[ред.ред. код]

  1. Babbage, Charles (1864). Passages from the Life of a Philosopher. Longman and Co. с. 67. 

Дивіться також[ред.ред. код]