Союз українців Румунії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сою́з украї́нців Руму́нії (СУР) — громадська, неурядова, неконфесійна і неприбуткова організація з повною автономією, яка розгортає свою діяльність згідно з положеннями Конституції та чинним законодавством Румунії, а також передбаченнями міжнародних документів, що стосуються прав національних меншин.

Основні відомості[ред.ред. код]

СУР засновано 29 грудня 1989 року. Зареєстровано у Суді Сектора 1 міста Бухареста на основі судового рішення № 262 від 14 лютого 1990 року.

У рамках СУРу діють Організація українських жінок Румунії (ОУЖР) і Організація української молоді Румунії (ОУМР).

СУР є членом Світового конгресу українців (СКУ), Європейського конгресу українців (ЄКУ), Української всесвітньої координаційної ради, Товариства «Україна — Світ».

Мета діяльності[ред.ред. код]

Основне завдання СУР — захист прав осіб, що належать до української меншини, збереження та утвердження їх етнічної, мовної, культурної та релігійної ідентичності, відродження та формування національної свідомості.

СУР захищає традиційні цінності, гідність та спільні інтереси українців у Румунії, веде активну політику відродження і зміцнення їх національної самобутності в дусі порозуміння, гармонії та толерантності.

Публікації Союзу[ред.ред. код]

  • «Дзвоник» — журнал для українських дітей Румунії. Місячник Союзу Українців Румунії. Видається з 2009

Керівники[ред.ред. код]

  • Микола-Мирослав Петрецький — голова Союзу українців Румунії.

Електронні джерела[ред.ред. код]