Союз українців Румунії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сою́з украї́нців Руму́нії (СУР) — громадська, неурядова, неконфесійна і неприбуткова організація з повною автономією, яка розгортає свою діяльність згідно з положеннями Конституції та чинним законодавством Румунії, а також передбаченнями міжнародних документів, що стосуються прав національних меншин.

Основні відомості[ред. | ред. код]

СУР засновано 29 грудня 1989 року. Зареєстровано у Суді Сектора 1 міста Бухареста на основі судового рішення № 262 від 14 лютого 1990 року.

У рамках СУРу діють Організація українських жінок Румунії (ОУЖР) і Організація української молоді Румунії (ОУМР).

СУР є членом Світового конгресу українців (СКУ), Європейського конгресу українців (ЄКУ), Української всесвітньої координаційної ради, Товариства «Україна — Світ».

22-23 листопада 2017 року Президент Світового конґресу українців Євген Чолій зустрівся з представниками Союзу українців Румунії. Зустріч відбулася в рамках візиту до Бухареста.[1]

У квітні 2018 року було підписано трьохсторонній Договір про співпрацю між Рахівською районною радою, Косівською районною радою та Союзом українців Румунії. Цей документ дасть можливість реалізовувати співробітництво у галузі освіти і культури, медицини, спорту і туризму, економіки та розвиток підприємництва.[2]

Мета діяльності[ред. | ред. код]

Основне завдання СУР — захист прав осіб, що належать до української меншини, збереження та утвердження їх етнічної, мовної, культурної та релігійної ідентичності, відродження та формування національної свідомості.

СУР захищає традиційні цінності, гідність та спільні інтереси українців у Румунії, веде активну політику відродження і зміцнення їх національної самобутності в дусі порозуміння, гармонії та толерантності.

Публікації Союзу[ред. | ред. код]

  • «Дзвоник» — журнал для українських дітей Румунії. Місячник Союзу Українців Румунії. Видається з 2009

Керівники[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Чолій зустрівся з українською діаспорою Румунії. Укрінформ. Процитовано 16 червня 2018. 
  2. Косівський район розпочав співпрацю з Рахівським та Союзом українців Румунії. Процитовано 16 червня 2018. 
  3. а б в Новий голова СУР. Громада, Товариство української культури в Укгорщині. Процитовано 14 червня 2018. 

Електронні джерела[ред. | ред. код]