Діва в біді: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
мНемає опису редагування
мНемає опису редагування
Рядок 4: Рядок 4:
Діва у біді зазвичай молода та приваблива жінка, захоплена жахливим лиходієм або [[монстр]]ом, яка чекає на героя, який її врятує.
Діва у біді зазвичай молода та приваблива жінка, захоплена жахливим лиходієм або [[монстр]]ом, яка чекає на героя, який її врятує.


Вперше щей образ з'являється ще у [[Давньогрецька література|давньогрецькій літературі]], зокрема у [[Давньогрецька міфологія|давньогрецькій міфології]], та у древньоіндійському епосі, наприклад у [[Рамаяна|Рамаяні]].
Діва у біді стала одним з поширених [[стереот]]ипних персонажів художньої літератури, особливо [[Мелодрама|мелодраматичних]] творів, однак безпорадність, слабкість та наївність діви укупі з очікуванням порятунку від інших персонажів зробила її мішенню [[Феміністична критика|феміністичної критики]].

Зараз діва у біді стала одним з поширених [[стереот]]ипних персонажів художньої літератури, особливо [[Мелодрама|мелодраматичних]] творів, однак безпорадність, слабкість та наївність діви укупі з очікуванням порятунку від інших персонажів зробила її мішенню [[Феміністична критика|феміністичної критики]].


[[Категорія:Соціологія]]
[[Категорія:Соціологія]]

Версія за 20:15, 18 березня 2010

Френк Бернард Діксі Лицарство

Діва у біді - архетипічний образ у літературі, живописі чи в іншому виді мистецтва.

Діва у біді зазвичай молода та приваблива жінка, захоплена жахливим лиходієм або монстром, яка чекає на героя, який її врятує.

Вперше щей образ з'являється ще у давньогрецькій літературі, зокрема у давньогрецькій міфології, та у древньоіндійському епосі, наприклад у Рамаяні.

Зараз діва у біді стала одним з поширених стереотипних персонажів художньої літератури, особливо мелодраматичних творів, однак безпорадність, слабкість та наївність діви укупі з очікуванням порятунку від інших персонажів зробила її мішенню феміністичної критики.