Моманд: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м r2.7.1) (робот додав: ru:Моманд
IvanBot (обговорення | внесок)
м replaced: складає близько 30 → становить близько 30
Рядок 1: Рядок 1:
'''Моманд''' ({{lang-ps|''' مہمند '''}}, {{lang-en|'''Mohmand'''}}) — група афганських і пуштунських племен [[Афганістан]]у й [[Пакистан]]у.
'''Моманд''' ({{lang-ps|''' مہمند '''}}, {{lang-en|'''Mohmand'''}}) — група афганських і пуштунських племен [[Афганістан]]у й [[Пакистан]]у.


Орієнтована чисельність на [[1970]] рік складає близько 300 тисяч чоловік. Мова — діалект східного пушту. Релігія — мусульмани-суніти. Моманд поділяється на верхніх (гірські моманди, основна справа — землеробство і скотарство) та низовинних (рівнинні моманди, основна справа — землеробство).
Орієнтована чисельність на [[1970]] рік становить близько 300 тисяч чоловік. Мова — діалект східного пушту. Релігія — мусульмани-суніти. Моманд поділяється на верхніх (гірські моманди, основна справа — землеробство і скотарство) та низовинних (рівнинні моманди, основна справа — землеробство).


== Відомі представники ==
== Відомі представники ==

Версія за 12:57, 5 липня 2012

Моманд (пушту مہمند ‎, англ. Mohmand) — група афганських і пуштунських племен Афганістану й Пакистану.

Орієнтована чисельність на 1970 рік становить близько 300 тисяч чоловік. Мова — діалект східного пушту. Релігія — мусульмани-суніти. Моманд поділяється на верхніх (гірські моманди, основна справа — землеробство і скотарство) та низовинних (рівнинні моманди, основна справа — землеробство).

Відомі представники

  • Абдуррахман Моманд (1632 — 1706) — один з найпопулярніших та, можливо, найвідоміший афганський поет-суфій; також відомий як Рахман Баба.
  • Абдулгамід Моманд (1660 — 1732) — афганський поет, перекладач, послідовник «індійського стилю» в поезії.
  • Абдул Ахад Моманд (1959) — космонавт-дослідник космічного корабля «Союз ТМ-6» («Союз ТМ-5») та орбітального науково-дослідницького комплексу «Мир»; перший та єдиний космонавт Республіки Афганістан, капітан афганських ВПС.

Посилання