Вікіпедія:Боти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:БОТИ
ВП:БОТ

Бот Вікіпедії — це програма, яка з-під свого облікового запису виконує редагування, які нераціонально робити вручну. Як правило, працюють з Вікіпедією на рівні API MediaWiki. Бюрократи можуть надавати і скасовувати статус бота, використовуючи сторінку керування правами користувача.

Заявки на права бота[ред. код]

Потенційні ботовласники можуть подавати заявки на цій сторінці, інші користувачі можуть їх підтримати або виступити проти. Також тут приймаються заявки на позбавлення прав бота, якщо він не використовується або використовується не за призначенням. Прохання до бота можна розмістити тут: Вікіпедія:Завдання для роботів.

Для заповнення заявки слід вказати

 • ім'я бота,
 • відповідального ботовласника
 • мету створення бота
 • технічні подробиці

Докладніше

Заявки/Requests for bot flag[ред. код]

Архів заявок

Подати заявку на права бота
New request

Користувач:Avatar6 bot[ред. код]

Avatar6 bot (обговореннявнесокв інших проектахжурналидії над акаунтомзаблокуватиправа) Botmaster: User:Avatar6--Avatar6 (обговорення) 11:04, 31 березня 2018 (UTC)

Мета/Purpose[ред. код]

 • категорії (перейменовані зокрема)
 • параметри виклику шаблонів(-карток)
 • оформлення сторінок
 • у перспективі:
 • завдання ВП:ЗДБ тощо

Технічні подробиці/Technical details[ред. код]

mw:Pywikibot

Обговорення/Discussion[ред. код]

Symbol oppose vote.svg Проти О ні! На самого Аватара6 стільки скарг, а тут ще бот буде. Не думаю, що це гарна ідея.--Анатолій (обг.) 11:07, 31 березня 2018 (UTC)

Причому від іншого бота — головного скаржника, який використовується для пов-пушинга проти обговорень. ...Шаблон списка залізничних станцій України...--Avatar6 (обговорення) 10:15, 4 квітня 2018 (UTC)
 • Продемонструйте, будь ласка, деякі приклади дій бота. --yakudza 11:09, 31 березня 2018 (UTC)
  Вже кілька днів демонструю. Це рекатегоризація перейменованих категорій.--Avatar6 (обговорення) 10:15, 4 квітня 2018 (UTC)
  у меті не лише рекатегоризація --Чорний Кіт Обг. 13:36, 4 квітня 2018 (UTC)
  Тобто "в перспективі". Оператор бота вірно зрозумів питання? Питання пропонує створити різні обліковки для різних завдань: "U:Avatar6 bot category", "U:Avatar6 template params tidy", "U:Avatar6 file copy/move" etc. Наявність бота і статусу бота — не те саме, що використання його за означеним в заявці призначенням. Це вищемінуснувший бот вже доказав практикою роками. Чого тільки варте "непам'ятання" призначення і взятих на бота обов'язків...--Avatar6 (обговорення) 15:42, 4 квітня 2018 (UTC)
  Ні, бо я не про підрозділ "у перспективі". Ви написали, що є в меті даного бота. Зауважу, що перенесення файлів між проектами не відноситься до цієї заявки, тож Вам у цьому випадку прийдеться подавати заявку на метавікі. Я питав про пункти 2 і 3. Бо хочеться побачити пару прикладів як це буде робити бот. --Чорний Кіт Обг. 16:42, 4 квітня 2018 (UTC)
  Так, звісно, редагування інших "просторів проектів" потребує "чесного" статусу бота в них (але "чесного" — тільки для системної і масштабної роботи). Перенесення невільних файлів з інших вікі, із метою допропорядного використання в поточній, потребує лише дозволу (бота) на допис у вікі куди бот дописує, адже, бот міняє (чи додає / копіює / переносить доступну інформацію) лише у вікі, де він міняє інформацію (дані, вміст, дамп). Дозвіл боту треба в кожному проекті, для системної роботи в проекті, яка змінює вміст проекту куди бот дописує. На цей час, автор бота працює в українській вікіпедії, але якщо його зусилля їй незрозумілі, ввн пернключиьься на інщі проекти. Втім, бот первинно не призначений лля роботи лише в українській вікіпедії. Отже, відношення користувачів до внеску користувачів і до власного внеску, до власного часу і часу колег —мета бота його економити, або ... показати недоліки, дії "колег", які жеруть творчість, креативний час користувача, будь-яким чином і з будь-якими мотивами. ...

Symbol oppose vote.svg Проти За черговим розсипом літер так й не стало зрозуміло, чим саме, крім рекатегоризації, загрожує статус бота саме нашому розділу. Утім, й у частині категорій вбачається за краще обійтися без переведення в автоматичний режим заміни існуючих в укрвікі категорій на існуючі десь у паралельному вимірі (приклад)... --Thevolodymyr (обговорення) 20:29, 5 квітня 2018 (UTC)

Черговий приклад того, що Українська Вікіпедія — епізод "повстання машин", які маніпулюють користувачами. Ці боти навіть нездатні сприйняти внесок користувача бота окремо від внеска його бота, так само, як самі не здатні критично оцінювати як власний внесок, так і внесок, спотворений власними чи замовленими "матрицями поглядів".

Щоб окреслити праетензії до бота, натомість захищають власний ботовнесок, як власність власника бота, тут в цьому обговоренні, — це демонтрація обмеження сприйняття результату власного співіснуваня з боку сутності-носія думки, обмеженої лише власною емоцією щодо власних дій, реакції спільноти на їх внесок, спрямований не спільноті, а на власне задоволення із вважання власного внеску досконалим первинно, і випилення внеску інших, який спрямований на співрозуміміння. Бот, ти окрім того, що задіяв тут, витратив хоч мізеону частину власного боточасу на аргументацію відсутньої у бота точки зору людині? Ти вважаєш користувачів-читачів укрвікі такими ж як сам ботами-колегами! Розумний бот!

Generation G.--Avatar6 (обговорення) 21:17, 5 квітня 2018 (UTC)

@Avatar6: 1) Попередження за ВП:Е та ВП:НО; 2) Я так розумію, що це - ред.№ 22388127 є оформлення сторінок, а це - ред.№ 22388207 параметри виклику шаблон-карток; 3) Ви повинні розуміти, що Ваша помилка в кодуванні бота, як у слові претензії, може наробити багато непередбачуваних дії. Тож користувачі повинні упевнитися, що бот буде робити правильно. --Чорний Кіт Обг. 00:04, 6 квітня 2018 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти. На жаль, я не можу довірити користувачеві жодне з трьох завдань через подекуди неконсенсусні, подекуди шкідливі дії з власного облікового запису. Найкрасномовніший приклад навів вище Thevolodymyr, там три в одному:
  • категорії (перейменовані зокрема). Avatar6 запропонував на ВП:ОК перейменувати всі категорії осіб з Країнських діячів на Діячів Країни. Його не підтримали, але от він вирішив замінити Категорія:Аргентинські футболісти (синя) на Категорія:Футболісти Аргентини (червона). Маємо неконсенсусну та шкідливу дію щодо категорій.
  • параметри виклику шаблонів(-карток). Прибрано параметри дат народження й смерті з шаблону, через що шаблон став видавати дефолтне червоне Lanús Partido англійською, яке мало того, що не українською, так ще й не несе користі читачу, бо інформація, що Ланус знаходиться в Lanús Partido читачу не є важливою. Маємо шкідливу дію щодо параметрів виклику шаблону.
  • оформлення сторінок. У цьому редагуванны теж для чогось змінено оформлення, але не можу сказати, щоб це було в кращий бік.
  При цьому ці проблеми загалом є систематичними. Зокрема, не далі як сьогодні довелося відкочувати спробу масової зміни категорій незавершених статей без обговорення (наприклад, Категорія:Незавершені статті зі статистики ставала Категорія:Незавершені статті:Статистика — без обговорення та без якоїсь вагомої причини, натомість з програшем у зрозумілості (незавершені статті зі статистики чи статистика незавершених статей?) — деталі на Обговорення шаблону:Asbox). Менше місяця тому намагався зрозуміти причини вилучення користувачем параметрів виклику шаблонів-карток (користувач вилучав порожні поля, які не були заповнені й на Вікіданих, і так і не пояснив, для чого він це робив — приклад редагування — деталі на Обговорення користувача:Avatar6#Скорочення карток). З оформленням сторінок менше місяця тому обговорювали {{категорія за}}, який вставляє на сторінку категорії набір словосполучень (приклад не моєї скарги: Обговорення користувача:Avatar6#Категорія:Муніципалітети провінції Падуя, обговорення проблем шаблону на сторінці Обговорення шаблону:Категорія за, беззмістовна відповідь користувача Avatar6 і жодної відповіді по суті).
  Підсумовуючи, мені здається, що користувач який має проблеми з усіма трьома напрямками роботи бота, зокрема через регулярне здійснення неконсенсусних або просто шкідливих дій, не повинен мати можливість робити ці редагування ботом. Адже ризик полягає в тому, що бот зробить значну кількість неконсенсусних дій без обговорення, і коли спільнота це помітить, буде вже пізно, і скасування цих редагувань вимагатиме значної кількості часу й ресурсів — NickK (обг.) 01:47, 6 квітня 2018 (UTC)
  У вас, спільнота, претензії до користувача. Претензії до бота є?--Avatar6 (обговорення) 17:51, 6 квітня 2018 (UTC)
  @Avatar6: Якби бот сам міг вирішувати, які саме редагування йому робити, в мене не було б претензій до бота. Однак саме ботовласник вирішує, які саме редагування буде робити бот, і якщо ботовласник здійснює неконсенсусні дії саме в тих напрямках, у яких він хоче працювати ботом, це проблема, яка з великою ймовірністю призведе й до неконсенсусних дій власне бота — NickK (обг.) 19:27, 7 квітня 2018 (UTC)
  А, судячи з усього, (образа вилучена) усі ці ваші обговорення-шмоговорення і «спільнота» до одного місця. Відповідно це й не запит на статус (буде воно в когось ще дозволу питати )), а констатація факту «у вас тут новий бот, FYI». Thevolodymyr (обговорення) 13:17, 6 квітня 2018 (UTC)
  Thevolodymyr, будь ласка, уникайте порушень ВП:НО --yakudza 19:30, 6 квітня 2018 (UTC)
  Ви реагуєте емоційно на взаємне нерозуміння. Вам було аргументовано, що шаблони-картки осіб категоризують самостійно і проставляють адмінієрархію місць, і, автокатегоризують за найточнішим доступним місцем самостійно. Натомість "Thevolodymyr: (1) зайве, (2) червоне, (3) іншомовне)" відповідь: 1) субєкттвно Ваша точка зору. 2)червоні посилання спонукають до написання, це їх призначення, там є посилання на вікідані; 3)Видаливши "іншомовне" посилання ви не тільки не переклади його українською самостійно, а й позбавили заклику до інших користувачів вікіпедії української перекласти правильно назву адмінодиниці.--Avatar6 (обговорення) 17:51, 6 квітня 2018 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти. Ми не маємо великих вимог до ботовласників, і ми дійсно не затверджуємо кожне нове завдання робота як це роблять, скажімо, в енвікі чи у Вікіданих. Але тим не менш людина має показати що вона, як мінімум, розуміє що робить. І дуже бажано також показати що в неї виходить це робити (що бот працює правильно, робить нуль або мало неправильних правок і що ботовласник готовий ті мало виправити). Одним із пунктів роботи ботовласник вказав запити на РДБ. Одна з тем там: Special:Permalink/22389125#Дублювання. Особисто я, як і вказав там, взагалі не розумію що користувач написав. Особливо в першому своєму коментарі. Це не перший випадок коли я не розумію користувача, але раніше це стосувалось дотичних до інфраструктури для роботи з Вікіданими речей і я списував це на те що я просто не знайомий з речами про які він пише. Цей розділ змусив мене зрозуміти що я просто не розумію що користувач пише, бо з предметом цієї теми я знайомий досить добре. Для запитів на РДБ досить важлива комунікація, тому це великий мінус. Для завдань які не проходять через РДБ комунікація іноді ще важливіша. Також пригадується ставлення користувача до редагування шаблонів. Неоднократно ми спостерігали ситуацію коли користувач щось змінював у шаблоні, після цього ламались іноді десятки тисяч статей, користувач не реагував на зауваження що це необхідно виправити, або ж реагував неадекватно — звинувачуючи всіх навколо в нерозумінні, неробінні чогось та інших речей в цьому дусі. Наскільки я розумію в користувача є вагомі обставини у реальному житті, які пояснюють таку поведінку, але, як на мене, вони її не виправдовують. Проблема в тому що редагування в шаблоні легко як зробити так і відкотити. Якщо ж користувач так само неякісно налаштує бота і зробить велике число редагувань та проявить таке саме ставлення до цього, то для відкоту знадобиться знайти іншого ботовласника, який може швидко написати бота який повідкочує бота користувача, це не завжди можливо. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 16:49, 6 квітня 2018 (UTC)
  Так там незрозуміли саме що Ви написали : про який дамп?. Натомість, я спромігся пояснити чому вилучення категорії ботом не є виправданим. Ваша думка зрозуміла. користувач веде лог дій бота і не натравлює його без тестування.--Avatar6 (обговорення) 17:51, 6 квітня 2018 (UTC)

Користувач:ShmurakBot[ред. код]

User:JJMC89 bot[ред. код]

JJMC89 bot (обговореннявнесокв інших проектахжурналидії над акаунтомзаблокуватиправа)

Botmaster: User:JJMC89

Мета/Purpose[ред. код]

Replace BSicons

 1. Redirects are replaced with their target.
 2. BSicons are replaced as specified on Commons.

Flagged: bnwiki, cawiki, cswiki, dawiki, dewiki, enwiki, eswiki, fiwiki, frwiki, hrwiki, huwiki, idwiki, itwiki, jawiki, kawiki, nlwiki, nowiki, plwiki, ruwiki, srwiki, svwiki, zhwiki, commons

Технічні подробиці/Technical details[ред. код]

Обговорення/Discussion[ред. код]

Please verify that the edit summary has been appropriately translated. This task was requested because the route diagram templates don't use syntax recognized by global replace / CommonsDelinker. JJMC89 (обговорення) 00:02, 11 вересня 2017 (UTC)

Підсумок/Resume[ред. код]

Права надані з огляду на необхідність глобальної міжмовної уніфікації, яка проводиться у низці мовних розділів. Переглянув кілька десятків редагувань бота, ніяки проблем для укрвікі не помітив, проте у випадку, якщо раптом бот почне вчиняти проблеми у статтях, прошу звернутись на мою СО. --YarikUkraine (обговорення) 16:22, 15 вересня 2017 (UTC)

Користувач:Uawikibot1[ред. код]

Uawikibot1 (обговореннявнесокв інших проектахжурналидії над акаунтомзаблокуватиправа)

Відповідальний ботовласник: Користувач:Shkod

Мета[ред. код]

Бот буде виправляти деякі проблеми із списку Check Wiki від Wikimedia Labs. Ось приклади редагувань: видалення категорій, що повторюються приклад 1, приклад 2, приклад 3. Посилання на внесок: Спеціальна:Внесок/Uawikibot1. Готовий нести відповідальність за всі здійснені ботом редагування --MediaZoo (обговорення) 13:52, 27 квітня 2017 (UTC) ~~~~

Технічні подробиці[ред. код]

Бот працюватиме через Mediawiki API, роблячи запити в один потік, з паузою між редагуваннями біля 7 сек.

Обговорення[ред. код]

Прошу розблокувати і надати статус бота --MediaZoo (обговорення) 13:52, 27 квітня 2017 (UTC)

А можна, щоб з облікового запису Користувач:Shkod було підтвердження, що це його бот? Бо заявка була від іншого. --yakudza 15:24, 27 квітня 2017 (UTC)
Підтверджую. Бот написано на моє прохання і з врахуванням моїх побажань після тестування. Використовувати його буду я виключно лише для роботи за списками Check Wiki. --Shkod (обговорення) 16:51, 27 квітня 2017 (UTC)
Дякую, якщо заперечень від інших користувачів не буде, то за пару днів хтось із бюрократів надасть права. --yakudza 21:04, 27 квітня 2017 (UTC)

Який сенс прибирати пробіли після DEFAULTSORT?--Анатолій (обг.) 21:34, 27 квітня 2017 (UTC)

Завданням цього бота є зменшення кількості проблемних статей в УкрВікі за списками Check Wikipedia, а така проблема (DEFAULTSORT with a blank at first position) там фігурує й вирішення її великих труднощів не становить. --Shkod (обговорення) 10:23, 28 квітня 2017 (UTC)

Чому замість вилученої категорії лишається порожній рядок, а не прибирається зовсім?--Анатолій (обг.) 21:36, 27 квітня 2017 (UTC)

Порожній рядок при видаленні дубльованих категорій буде прибиратися. --Shkod (обговорення) 10:23, 28 квітня 2017 (UTC)

Підсумок[ред. код]

 • За результатами обговорення розблоковано і надано статус бота. Shkod, вкажіть, будь ласка, відповідального ботовода на сторінці бота. --yakudza 18:49, 1 травня 2017 (UTC)

Заявки на позбавлення прав бота[ред. код]

Архів заявок

GlovackiBot[ред. код]

Бот, схоже, використовується для звичайних редагувань людиною в ручному режимі замість того, для чого просили статус бота (див. вище: для оновлення даних у статтях, перейменування категорій). Наприклад, ось це редагування очевидно зроблене вручну (складно уявити, що для однієї статті писалася заміна), а ось це редагування очевидно суперечливе (нема консенсусу щодо вилучення цих параметрів з картки, нема цих параметрів і на Вікіданих). На мою думку, користувач використовує бота з метою приховування власного внеску зі списків спостереження і його патрулювання (сам користувач статусу патрульного не має, а редагування бота автопатрулюються), а зовсім не з тією метою, з якою просив статус бота. З огляду на це пропоную позбавити обліковий запис GlovackiBot прав бота — NickK (обг.) 17:22, 20 травня 2017 (UTC)

 • Редагування роблю в напівавтоматичному режимі. Тобто спочатку бот, а потім я можу вручну додати щось. За всі редагування відповідальність несу я. Якщо є заперечення проти вилучення параметрів з карток, такого більше робити не буду. --Glovacki (обговорення) 17:43, 20 травня 2017 (UTC)
 • А який сенс додаванні чи прибиранні пробілу або переводу рядків [3][4]? Я ще розумію, якби це робилося разом з іншими змінами статті. Але редагування разади додвання/прибирання пробілу — нічим іншим як накручуванням лічильника редагувань пояснити не можна.--Анатолій (обг.) 17:53, 20 травня 2017 (UTC)

Знову ручні редагування, наприклад, вилучення параметрів картки, які, можливо, мали б бути заповнені, вилучення посилання, яке може бути доречним, виправлення на помилкове (Липники селом не є) або вилучення частини назви, яка може бути офіційною. Ці редагування не є автоматичними, не є очевидно корисними, мали б перевірятися патрульними і в будь-якому разі мають відображатися в списках спостереження.

З часу подання заявки бот (?) зробив понад 500 редагувань, а жодної реакції бюрократів досі немає. З огляду на це я наразі заблокував обліковий запис GlovackiBot і прошу бюрократів (@Aced, Lystopad, MaryankoD, Yakudza та YarikUkraine:) ухвалити якесь рішення: або підтвердження, що ці редагування відповідають правилам і сумісні зі статусом бота (і в такому разі розблокувати обліковий запис), або зняти з облікового запису права бота. Дякую — NickK (обг.) 16:47, 22 травня 2017 (UTC)

Підсумок[ред. код]

Оскільки до ботовласника Glovacki неодноразово звертались інші користувачі з проханням припинити неконсенсусні дії, які не відповідають заявленій меті, і зважаючи на ймовірну спробу обходу патрулювання через ручне редагування з облікового запису бота, думаю найлогічнішим буде наразі позбавити GlovackiBot статусу бота. А на майбутнє, певно, варто обговорити більш детально чи варто користувачам, які не мають статус автопатрульного, давати можливість мати ботів. Тож статус бота знято. Нинішню напівавтоматичну роботу можна провести і з облікового запису, не створюючи потенційно дуже неприємної конфліктної ситуації, яка могла б виникнути. --YarikUkraine (обговорення) 17:31, 22 травня 2017 (UTC)

Див. також[ред. код]