Вікіпедія:Боти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:БОТИ
ВП:БОТ

Бот Вікіпедії — це програма, яка з-під свого облікового запису виконує редагування, які нераціонально робити вручну. Як правило, працюють з Вікіпедією на рівні API MediaWiki. Бюрократи можуть надавати і скасовувати статус бота, використовуючи сторінку Makebot.

Заявки на статус бота[ред.ред. код]

Потенційні ботовласники можуть подавати заявки на цій сторінці, інші користувачі можуть їх підтримати або виступити проти. Також тут приймаються заявки на зняття статусу бота, якщо він не використовується або використовується не за призначенням. Прохання до бота можна розмістити тут: Вікіпедія:Завдання для роботів.

Для заповнення заявки слід вказати

 • ім'я бота,
 • відповідального ботовласника
 • мету створення бота
 • технічні подробиці

Докладніше

Заявки/Requests for bot flag[ред.ред. код]

Архів заявок

Будь ласка, використовуйте наступну форму:

=== [[Користувач:<Ім'я бота>]] ===
{{botuserlinks|<Ім'я бота>}}

Відповідальний ботовласник: [[Користувач:<Ім'я ботовласника>]]

==== Мета ====

Моєму ботові потрібен статус для… Ось приклади редагувань: … Готовий нести відповідальність за всі здійснені ботом редагування. ~~~~

==== Технічні подробиці ====

==== Обговорення ====

English: this is page to request bot status in Ukrainian Wikipedia. Please use the following boilerplate for requests:

=== [[Користувач:<your bot's username>]] ===

{{botuserlinks|<your bot's username>}}

Botmaster: [[<your main account, could be on another wiki>]]

==== Мета/Purpose ====

<write here why you need bot flag, mention if your bot is already working on another wiki.>

==== Технічні подробиці/Technical details ====

What exactly your bot does, which language is it written in, does it use [[m:Using the python wikipediabot|pywikipedia framework]]? 
Does it operate automatically or with human assistance? Link to source code is encouraged.

==== Обговорення/Discussion ====

Користувач:Green_Zero[ред.ред. код]

В останній час я роблю багато редагувань (руками). Прошу терміново (до ранку 4 червня) надати прапорець бота на одну неділю.

Мета[ред.ред. код]

Приховати мої редагування. — Green Zero обг 19:54, 3 червня 2015 (UTC)

Обговорення[ред.ред. код]

 • Бота, щоб приховати редагування? Може, краще для якоїсь певної цілі і під конкретний аккаунт? Але тоді було б непогано або мати автоматизований код, або AWB --Максим Підліснюк (обговорення) 19:58, 3 червня 2015 (UTC)
 • А чому б вам не завести для цього окремий аккаунт? Крім того, бажано трохи детальніше пояснити, які саме редагування ви збираєтеся виконувати з прапорцем. Ідеться лише про створення сторінок типу 256 (значення) (останній ваш внесок) чи спектр завдань буде ширшим? --Acedtalk 20:03, 3 червня 2015 (UTC)
 • Хммм. Якісь дивні підрахунки. Неділя — 7 червня. То як можна надати до 4 червня на неділю? Або надавати 7 червня, або вже надавати на четвер.--Анатолій (обг.) 20:12, 3 червня 2015 (UTC)
 • Про приховання яких саме редагувань мова? Можете навести приклади редагувань, які ви плануєте приховувати? Це перший на моїй пам'яті випадок, коли йдеться про масове приховання редагувань — NickK (обг.) 06:26, 4 червня 2015 (UTC)
  • Вибачте за те що буду дуже стислий, часу в обмаль. Ситуація така: у мене є список того, що я хочу привнести у вікіпедію (робота вся різнопланова, там і запровадження нових інструментів, модулів, шаблонів, написання статей, створення допоміжних технічних сторінок, вікі-списків та багато іншого). Через певні особисті обставини, часу на вікіпедію у мене залишилось 4 дні. Зараз буду нагатись зробити все якогомога більше з того що задумав. У мене вже є обліковка для бота - user:GZ bot, але скрипта не встиг написати, бо попередньо ще треба вивчити необхідну мову програмування. Т.я. основну роботу буду проводити руками, і паралельно буду інше робити, то це буде з основного облікового запису. Конкретно зараз основна робота буде створення 1600-1800 сторінок-неоднозначностей на кшталт - 197 (значення), які будуть розв'язувати неоднозначності між статею про число, статею про рік, статею про рік до н.е.. Інтервкі всі наявні і також будуть прив'язуватись вручну. Після 7 числа прапорець можна зняти. — Green Zero обг 10:18, 4 червня 2015 (UTC)
   Бот потрібен, якщо ви робите автоматично однотипні дії, де достатньо перевірити кілька пробних дій, щоб бути впевненим у правильності всієї серії. Якщо ви будете робити вручну різнопланову роботи від створення модулів до написання статей, очевидно, іншим важливо слідкувати за нею через список спостереження та нові редагування, тому статус бота тут навіть шкідливий — NickK (обг.) 10:32, 4 червня 2015 (UTC)
   Я вчора 200 створив - а мені пожалілись уже, хоча я створював по 10 сторінок через проміжки у 10 хвилин. — Green Zero обг 10:39, 4 червня 2015 (UTC)
   Особисто я вважаю, що це ботозаливка, яку треба обговорювати. Від 250 у нас нема статей про більшість чисел (про них нічого написати), а від 900 — і про більшість років до н. е. (у які не відбулося жодної відомої події), тому це будуть порожні дисамбіги з одним посиланням. Думаю, на таку ботозаливку потрібна згода спільноти, бо 42 (значення) і 1442 (значення) матимуть зовсім різне наповення — NickK (обг.) 10:53, 4 червня 2015 (UTC)
   Також є сумніви у доцільності такої заливки. Якщо ж буде вирішено, що вона потрібна, написати скріпт під неї хвилин 15, заливати буде десь по 200+ статей на годину, враховуючи тайм-аути АРІ. З повагою, Thevolodymyr (обговорення) 11:15, 4 червня 2015 (UTC)
   Thevolodymyr, напишіть, будь ласка. Ці дві тисячі нещасних сторінок необхідні як кістяки для розширення. Якщо ж в української вікіпедії амбіції на рівні плінтуса, то що взагалі ми усі тут робимо?! — Green Zero обг 11:24, 4 червня 2015 (UTC)
   Дивіться:
   1. Написати скрипт не проблема, але потрібно розуміти, до яких меж він буде лити статті. Від 360 (до 359 Ви вже настворювали) до 999 чи далі?
   2. Маю великі сумніви, що хоча б одна з таких статей має шанс на розширення. Єдиний зиск такої заливки — трохи підмалювати кількість статей у Вікі.
   3. Не певен, що наявність цієї серії стабів якось корелює з амбіціями. Користуючись цією логікою достатьньо амбітними, аби настворювати дізамбіги на всі трьозначні числа, виявилися лише італійці і екзотичні гаїтянці. При цьому італійці далі масово не пішли, а гаїтянець дотягнув до 2006 (рік тієї заливки). У гаїтянців, до речі, ця серія статей складає близько 4% усього їх надбання у 52,5 тисячі статей Face-smile.svg.
   Підсумовуючи, давайте все ж десь обговоримо доцільність цієї заливки? Може принагідно хтось запропонує чим можна її доповнити. Он італійці додумалися додавати червоні посилання на коди астрономічних обсерваторій Face-smile.svg. З повагою, Thevolodymyr (обговорення) 12:05, 4 червня 2015 (UTC)
   Це не статті, це сторінки, що виконують допоміжну функцію - розв'язують неоднозначності. Робіть від 850 до 2100. Цього вистачить з запасом. Статті ж про числа мають великий потенціал для написання. Числа у житті людини займають велику роль, про них можна багато написати. Знову хочу наголосити - 2 тисячі сторінок це капля в морі, особливо, коли укрвікі доросте до розмірів англвікі і більше. Треба мислити глобально і наперед. І, доречі, в майбутньому я бачу доцільним позбавлення сторінок-неоднозначностей технічного статусу статті. Це буде розумно колись зробити. — Green Zero обг 12:36, 4 червня 2015 (UTC)
 • В англійській Вікіпедії в декількох місцях наголошується на тому, що для бота потрібно створювати окремий акаунт. Зокрема, у en:Wikipedia:Bot policy#Bot accounts пояснюється, чому саме. Я думаю, якщо Ви хочете мати бота - для різних цілей - Вам слід створити для цього окремого користувача. --MaryankoD (обговорення) 12:57, 4 червня 2015 (UTC)
  Акаунт у мене уже є - user:GZ bot, але я не встиг написати для нього скрипта з причин, які описав вище. Тому роблю все руками. — Green Zero обг 13:09, 4 червня 2015 (UTC)
  Якщо набридне руками:
# -*- coding: utf-8 -*-

import csv, math
import codecs
import wikipedia
import re, sys, hashlib, urllib
import upload, config, pagegenerators

def writearticle (n):
  a=u"{неоднозначність}}\n\n"
  a+=u"* Натуральне число '''[[" + str(n).encode('utf-8') + u" (число)|"+ str(n).encode('utf-8') + u"]]'''\n"
  a+=u"* '''[[" + str(n).encode('utf-8') + u" до н. е.|"+ str(n).encode('utf-8') + u"]]''' рік до нашої ери\n"
  a+=u"* '''[[" + str(n).encode('utf-8') + u"]]''' рік нашої ери\n\n"
  a+=u"[[ht:" + str(n).encode('utf-8') + u" (menm non)]]"

  nameua=str(n).encode('utf-8') + u" (значення)"
  page = wikipedia.Page('uk', nameua)
  if not page.exists():
    page.put(a, comment=u"автоматично", minorEdit=False, watchArticle=True)
    print nameua
  else:
    print u"oops, too late"

start=441
end=442

for i in range (start, end):
  writearticle(i)
Здається, у вас перед шаблоном неоднозначності { пропущено. --Максим Підліснюк (обговорення) 13:29, 4 червня 2015 (UTC)
Може хтось зі свого бота постворювати? (850-2100) — Green Zero обг 13:42, 4 червня 2015 (UTC)
Як вказав Thevolodymyr - залити статті не проблема. Однак, мені, як ботовласнику, треба зелене світло від спільноти на таку заливку із конкретними специфікаціями, що саме ці статті мають містити. А із обговорення вище, я такого однозначного світла не побачив. Оскільки Ви все одно їх продовжуєте заливати, то це обговорення скоро стане недоцільним Face-smile.svg. Особисто я не бачу проблему в існуванні таких неоднозначностей. З іншого боку, користь від них поки що мінімальна, бо на них практично ніхто не потрапить з пошуку (хто буде шукати "255 (значення)"?), а на статтях типу 255 посилання на них теж нема. Тобто ботом треба також додавати відповідні {{Otheruses|255 (значення)}} на статті із неоднозначності, що існують. При ботозаливці треба також автоматично додавати інтервікі-лінки. --Pavlo Chemist (обг.) 17:06, 4 червня 2015 (UTC)
Про посилання не турбуйтесь - я все продумав і я все зроблю. Увага! А користь зі створення цих створінок уже є! Я спеціально не скорочував на цих сторінках приставки нашої ери, до нашої ери. Спробуйте вбити в ґуґл: 9 рік до нашої ери, 489 рік до нашої ери абощо. Результати на перших місцях! Я купу читачів приведу у вікіпедію. Сало в шоколаді буде. Face-smile.svgGreen Zero обг 20:09, 4 червня 2015 (UTC)
Стосовно google, треба бути SEO-гуру захмарного рівня аби «перемогти» quality index, який за замовчуванням пошуковик надає сторінці вікіпедії. Водночас, я б назвав щонайменше суперечливими емоції користувача, який через пошуковик потрапляє на Ваш дізамбіг, де з інформації про рік до нашої ери, який його з якогось дива цікавив, є лише червоне посилання на неіснуючу статтю... Стосовно ботозаливки, то, судячи з Вашого внеску після початку дискусії про неї, вона Вам не потрібна. П.С. Максим Підліснюк, так, дякую. П.П.С. Pavlo Chemist, в мене там йде додавання традиційного інтервікі-посилання на гаїтянців (як єдиних володарів повного набору таких статей), вікідата-боти зробили б решту. З повагою, Thevolodymyr (обговорення) 21:16, 4 червня 2015 (UTC)
Є куди розвиватись. В неіснуючих статтях я бачу лише виклик, а не загрозу. — Green Zero обг 07:50, 5 червня 2015 (UTC)

Заявки на позбавлення статусу бота[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]