Вікіпедія:Боти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:БОТИ
ВП:БОТ

Бот Вікіпедії — це програма, яка з-під свого облікового запису виконує редагування, які нераціонально робити вручну. Як правило, працюють з Вікіпедією на рівні API MediaWiki. Бюрократи можуть надавати і скасовувати статус бота, використовуючи сторінку Makebot.

Заявки на статус бота[ред.ред. код]

Потенційні ботовласники можуть подавати заявки на цій сторінці, інші користувачі можуть їх підтримати або виступити проти. Також тут приймаються заявки на зняття статусу бота, якщо він не використовується або використовується не за призначенням. Прохання до бота можна розмістити тут: Вікіпедія:Завдання для роботів.

Для заповнення заявки слід вказати

 • ім'я бота,
 • відповідального ботовласника
 • мету створення бота
 • технічні подробиці

Докладніше

Заявки/Requests for bot flag[ред.ред. код]

Архів заявок

Будь ласка, використовуйте наступну форму:

=== [[Користувач:<Ім'я бота>]] ===
{{botuserlinks|<Ім'я бота>}}

Відповідальний ботовласник: [[Користувач:<Ім'я ботовласника>]]

==== Мета ====

Моєму ботові потрібен статус для… Ось приклади редагувань: … Готовий нести відповідальність за всі здійснені ботом редагування. ~~~~

==== Технічні подробиці ====

==== Обговорення ====

English: this is page to request bot status in Ukrainian Wikipedia. Please use the following boilerplate for requests:

=== [[Користувач:<your bot's username>]] ===

{{botuserlinks|<your bot's username>}}

Botmaster: [[<your main account, could be on another wiki>]]

==== Мета/Purpose ====

<write here why you need bot flag, mention if your bot is already working on another wiki.>

==== Технічні подробиці/Technical details ====

What exactly your bot does, which language is it written in, does it use [[m:Using the python wikipediabot|pywikipedia framework]]? 
Does it operate automatically or with human assistance? Link to source code is encouraged.

==== Обговорення/Discussion ====

Користувач:ElisavetBot[ред.ред. код]

ElisavetBot (обговореннявнесокв інших проектахжурналидії над акаунтомзаблокуватиправа)

Відповідальний ботовласник: Користувач:Єлисаветградець

Мета[ред.ред. код]

Моєму ботові потрібен статус для технічних редагувань карток. Приклади редагувань є у останній історії [1] Готовий нести відповідальність за всі здійснені ботом редагування. ElisavetBot (обговорення) 20:06, 7 жовтня 2014 (UTC) Підтверджую --Єлисаветградець (обговорення) 20:06, 7 жовтня 2014 (UTC)

Технічні подробиці[ред.ред. код]

Обговорення[ред.ред. код]

 • Поки що не можу підтримати заявку. По-перше, користувач не надав жодних технічних подробиць бота (великі часові проміжки між сьогоднішніми редагуваннями взагалі наштовхують на думку про ручну роботу). По-друге, бот автоматично отримує статус автопатрульного, якого в ботовласника немає. В мене взагалі є відчуття, що якраз через цей статус автопатрульного пан Єлисаветградець і хоче отримати статус бота. По-третє, не наведені конкретні приклади розпливчастого поняття «технічні редагування». Сьогодні, наприклад, бот замінював «пкс» на «px» — тобто робив абсолютно безглузду роботу, засмічуючи список редагувань і додаючи роботи патрульним. --Acedtalk 21:02, 11 жовтня 2014 (UTC)
  Заміна «пкс» на «px» потрібна для подальшої заміни шаблону Науковець на шаблон:Науковець\новий. Бот написаний на Python. Код конретно цього скрипта, такий:
#!/usr/bin/python
# -*- coding: utf-8 -*-
mydir = "./"
pwbdir = mydir + "pywikipedia/"
language = "uk"
family = "wikipedia"
import sys
sys.path.append(pwbdir)
import wikipedia
import re
import pywikibot
import catlib
import pagegenerators
 
def doit (pageq):
  text = pageq.get()
  p = re.compile(u"пкс")
  newtext = p.sub(u"px", text)
  pageq.put(newtext, u"технічне редагування")
  return pageq
 
site = wikipedia.getSite(language,family)
cat = catlib.Category(site, u'Категорія:Персоналії за алфавітом')
gen = pagegenerators.CategorizedPageGenerator(cat)
 
for pag in gen:
  if pag.getRestrictions()["edit"] == None:
    doit(pag)

Але звичайно, окрім цього я планую робити ботом і інші технічні редагування, які безглуздо робити вручну. --Єлисаветградець (обговорення) 07:10, 12 жовтня 2014 (UTC)

 • Добре, я можу і без прапорця працювати, якщо спільнота думає, що це я таким чином хочу собі патрульного отримати. Але просто так буде більше роботи іншим парульним... --Єлисаветградець (обговорення) 12:07, 14 жовтня 2014 (UTC)
  Я перепрошую, але для чого робити такі заміни ("пкс" на "px")? Рушій Медіавікі розуміє і українське і англійське значення. А якщо це не передбачено в шаблоні, то це легко виправити. Я проти таких замін.--RLuts (talk) 12:21, 14 жовтня 2014 (UTC)
  Наприклад, Шаблон:Науковець/новий не підтримує "пкс". А заміна шаблону потрібна для підтримки отримання інформації із вікіданик. --Єлисаветградець (обговорення) 12:25, 14 жовтня 2014 (UTC)
  Це легко виправити і буде підтримувати. Крім того, ви ж навіть не в шаблоні міняєте, а у самих включеннях файлів ред.№ 14997867 ред.№ 14997863 --RLuts (talk) 12:29, 14 жовтня 2014 (UTC)
  Якщо ви виправите, буду дякувати і зніму всі питання. --Єлисаветградець (обговорення) 12:52, 14 жовтня 2014 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти омг більш непотрібного завдання для бота я не пам'ятаю чи зустрічав. Однак якщо користувач знайде для свого бота корисне завдання або наведе приклад запитів до ботоводів які він збирається виконувати, то за умови, що подібні до заявленого зараз завдання не будуть виконуватись я буду радий підтримати. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 18:51, 16 листопада 2014 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти, оце виглядає абсолютно безглуздим редагуванням. Це може свідчити або про те, що бот умисно запущений на статті, що не підходять під опис (тобто неправильно поставлена задача, бо редагування не відповідає коментарю), або про те, що бот всупереч бажанню власника почав редагувати не ті статті (тобто власник не може задати боту статті, які йому потрібно редагувати). Що те, що інше неприйнятне для ботовласника — NickK (обг.) 00:46, 26 лютого 2015 (UTC)

Підсумок[ред.ред. код]

Заявки на позбавлення статусу бота[ред.ред. код]

ButkoBot[ред.ред. код]

Пропоную зняти прапорець bot з облікового запису ButkoBot. Обґрунтування. 1. Робот уже давно не використовується (уже як 4 роки). Робота, яку він раніше виконував - уже не є актуальною, уже є вікідата. 2. Цим обліковим записом володіє Користувач:Butko, який має якісь зв'язки з терористичною організацією ДНР, є її палким прихильником. Користувач:Butko веде активну пропаганду, зокрема на Вікісховищі, Youtube тощо. Вважаю, що володіння ним ботом в укрвікі є небезпечним для проекту «Українська Вікіпедія». Існує потенційна загроза використання бота для руйнівної роботи. Краще не чекати того, коли однієї ночі цей робот прокинеться і зробить щось на кшталт цього. — Green Zero обг 16:38, 1 березня 2015 (UTC)

Неактивних ботів у нас багато, якщо вже знімати, то і з інших теж. Якщо ж говорити про «руйнівну роботу», то він є адміном Вікісховища, тож при бажанні зробити «руйнівну роботу», він її зможе зробити там. Позбавляти прав за те, що користувач може щось зробити це ІМХО абсурд. Так само можна сказати, давайте позбавимо Грін Зеро прав адміна: він погано розбирається в технічних моментах, тому існує потенційна загроза того, що він щось зламає. До того ж цей бот все одно має статус глобального бота.--Анатолій (обг.) 16:52, 1 березня 2015 (UTC)
То подайте його на зняття з адмінів Вікісховища. --Yukh68 (обговорення) 18:36, 1 березня 2015 (UTC)
За що? За майбутні порушення позбавити не можна.--Анатолій (обг.) 18:52, 1 березня 2015 (UTC)
А за це, що навів Green Zero, не можна зняти? Це ж пропаганда терористичної організації. --Yukh68 (обговорення) 19:03, 1 березня 2015 (UTC)
Він завантажив вільне відео, яке використане у Вікіновинах. З точки зору Вікісховища в цьому порушень нема. Окрім того, статус адміністратора там ніяк не був використаний.--Анатолій (обг.) 19:31, 1 березня 2015 (UTC)
Агонку, якщо Ґрін Зіро через погане знання технічних моментів (за Вашими словами) щось поламає, то він це зробить неумисно, а після того, як дізнається - поверне все як було. А от прихильник тероризму, новорос Бутко цілком свідомо може наробити великої шкоди проекту. Хто знає, які таргани блукають у невтішних головах новоросів? От візьме і продасть свої обліковки з прапорцями «КіберБеркуту» (голод не тьотка, новоросу теж треба їсти). — Green Zero обг 18:59, 1 березня 2015 (UTC)
Ну а хто знає, може ви теж агент ФСБ, який маскується під технічно недосвідченого адміна, завтра поблокуєте всіх… Знову ж таки, за майбутні уявні порушення позбавляти прав не можна.--Анатолій (обг.) 19:36, 1 березня 2015 (UTC)
А давайте обговорювати факти, а не припущення?! Ніяких фактів мого співробітництва з ФСБ, або моєї прихильності до ФСБ немає. Навіть навпаки: ця заявка на позбавлення прихильника ДНР прапорця є фактом, що підтверджує мою антагонічність до подібної нечисті, що я і заявляв і заявляю на своїй СК. Разом з тим, ми маємо беззаперчні докази прихильності Бутка до ДНР. Він сам все розповсюджує, нічого не приховує. Що він є прихильником терористів це є факт, а Ви мені якусь абстракцію нав'язуєте, що Ґрін Зіро може, буцімто, можливо і т.д. Давайте спиратись на автопозиціонування користувачів. — Green Zero обг 19:56, 1 березня 2015 (UTC)
Не вішайте на людей ярликів. Те, що користувач вантажить на Вікісховище вільні відео, — ніяк не є порушенням, за яке треба його бота (до того ж глобального) позбавити статусу. Такі відео може завантажити будь-хто. Хочете я теж завантажу?--Анатолій (обг.) 20:02, 1 березня 2015 (UTC)
Його наче ніхто не заставляє розповсюджувати російську брехливу пропаганду. Він сам це робить, він сам повісив на себе ярлик колабораціоніста. — Green Zero обг 20:09, 1 березня 2015 (UTC)
А звідки ви знаєте? Може хтось сидить біля нього з автоматом і заставляє.--Анатолій (обг.) 20:12, 1 березня 2015 (UTC)
Ще краще. Завтра той, хто сидить біля нього з автоматом - скаже йому перейменувати ботом 10 000 сторінок по 10 разів кожну. Потім будемо роками розмотувати той вузел. — Green Zero обг 15:05, 2 березня 2015 (UTC)
Вибачте, але із співрозмірною ймовірністю так само людина з автоматом може прийти і до вас додому. Бо в спільноти немає можливості перевірити ні де саме ви знаходитеся, ні де саме знаходиться Butko. А то он тут ми думаємо, що до Бутка прийде ДНРівець з автоматом і примусить вандалити статті про Україну, а він, може, думає, що до вас прийдуть озброєні бійці Правого сектору і примусять відвандалити статті про Росію. Так можна заблокувати значну кількість вікіпедистів — для профілактики — NickK (обг.) 00:41, 5 березня 2015 (UTC)
Face-grin.svg Логічно кажете. Тут у мене аргументів немає. Добре, побачимо, що з цієї толерантності до троянських коників вийде. — Green Zero обг 15:32, 5 березня 2015 (UTC)
Згоден із паном Анатолієм. Якщо бот щось і зробить «не те», це відбудеться рівно один раз и стане приводом для блокування як бота, так і його власника. І не тільки в укрвікі, а й у інших проектах, як то коммонз, рувікі. ВП:ПДН ніхто не відміняв; зараз не можна казати про те, що такий перебіг подій є досить ймовірним. В мене є зустрічна пропозиція — написати власнику бота і запропонувати зняття флага внаслідок неактивності. --D.bratchuk (обговорення) 19:41, 1 березня 2015 (UTC)
То позбавити прапорця та й годі. --Jphwra (обговорення) 18:39, 1 березня 2015 (UTC)
Це можуть зробити тільки бюрократи. — Green Zero обг 18:44, 1 березня 2015 (UTC)
«Якщо вже знімати, то й з інших неактивних ботів — теж.». --Olvin (обговорення) 18:51, 1 березня 2015 (UTC)
Треба бути послідовними. Для того, щоб збудувати будинок відразу кілька тисяч цеглин не кладуть, а лише по одній цеглині, послідовно. — Green Zero обг 19:02, 1 березня 2015 (UTC)
Я прихильник завжди все гарно обгворити, але не сьогодні. Спочатку цього бота, оіпсля, якщо комусь треба – рушту неактивних.--TnoXX parle! 19:18, 1 березня 2015 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За--Микола Василечко (обговорення) 21:02, 1 березня 2015 (UTC)
 • Аргумент «він підтримує ДНР» не витримує ніякої критики. Інша справа, що бот неактивний і неактуальний. Я напишу ботовласнику і спитаю, чи не заперечує він проти зняття прапорця. Якщо заперечує, то я не бачу підстав для зняття до того часу, як ми розробимо загальні правила щодо неактивності всіх ботів і проведемо загальну чистку. --Acedtalk 21:35, 1 березня 2015 (UTC)
 • Бот наче активізувався, і аж ніяк не в царині реклами ДНР, а в царині виправлення помилок вікі-розмітки. Якими б не були погляди ботовласника, бот виконує певні технічні задачі, і якщо він почне робити щось вандальне — думаю, ботовласник чудово розуміє, що наслідком цього може стати довічне блокування і бота, і ботовласника. Тому наразі не бачу підстав для позбавлення, але бодай один корисний наслідок у цієї номінації є — бот зробив щось корисне — NickK (обг.) 14:44, 2 березня 2015 (UTC)

Підсумок[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]