Вікіпедія:Боти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скорочення
ВП:БОТИ
ВП:БОТ

Бот Вікіпедії — це програма, яка з-під свого облікового запису виконує редагування, які нераціонально робити вручну. Як правило, працюють з Вікіпедією на рівні API MediaWiki. Бюрократи можуть надавати і скасовувати статус бота, використовуючи сторінку керування правами користувача.

Зміст

Заявки на права бота[ред. код]

Потенційні ботовласники можуть подавати заявки на цій сторінці, інші користувачі можуть їх підтримати або виступити проти. Також тут приймаються заявки на позбавлення прав бота, якщо він не використовується або використовується не за призначенням. Прохання до бота можна розмістити тут: Вікіпедія:Завдання для роботів.

Для заповнення заявки слід вказати

 • ім'я бота,
 • відповідального ботовласника
 • мету створення бота
 • технічні подробиці

Докладніше

Заявки/Requests for bot flag[ред. код]

Архів заявок

Подати заявку на права бота
New request

Користувач:DimonBot[ред. код]

Користувач:Texvc2LaTeXBot[ред. код]

Користувач:Avatar6 bot[ред. код]

Користувач:ShmurakBot[ред. код]

User:JJMC89 bot[ред. код]

JJMC89 bot (обговореннявнесокв інших проектахжурналидії над акаунтомзаблокуватиправа)

Botmaster: User:JJMC89

Мета/Purpose[ред. код]

Replace BSicons

 1. Redirects are replaced with their target.
 2. BSicons are replaced as specified on Commons.

Flagged: bnwiki, cawiki, cswiki, dawiki, dewiki, enwiki, eswiki, fiwiki, frwiki, hrwiki, huwiki, idwiki, itwiki, jawiki, kawiki, nlwiki, nowiki, plwiki, ruwiki, srwiki, svwiki, zhwiki, commons

Технічні подробиці/Technical details[ред. код]

Обговорення/Discussion[ред. код]

Please verify that the edit summary has been appropriately translated. This task was requested because the route diagram templates don't use syntax recognized by global replace / CommonsDelinker. JJMC89 (обговорення) 00:02, 11 вересня 2017 (UTC)

Підсумок/Resume[ред. код]

Права надані з огляду на необхідність глобальної міжмовної уніфікації, яка проводиться у низці мовних розділів. Переглянув кілька десятків редагувань бота, ніяки проблем для укрвікі не помітив, проте у випадку, якщо раптом бот почне вчиняти проблеми у статтях, прошу звернутись на мою СО. --YarikUkraine (обговорення) 16:22, 15 вересня 2017 (UTC)

Користувач:Uawikibot1[ред. код]

Uawikibot1 (обговореннявнесокв інших проектахжурналидії над акаунтомзаблокуватиправа)

Відповідальний ботовласник: Користувач:Shkod

Мета[ред. код]

Бот буде виправляти деякі проблеми із списку Check Wiki від Wikimedia Labs. Ось приклади редагувань: видалення категорій, що повторюються приклад 1, приклад 2, приклад 3. Посилання на внесок: Спеціальна:Внесок/Uawikibot1. Готовий нести відповідальність за всі здійснені ботом редагування --MediaZoo (обговорення) 13:52, 27 квітня 2017 (UTC) ~~~~

Технічні подробиці[ред. код]

Бот працюватиме через Mediawiki API, роблячи запити в один потік, з паузою між редагуваннями біля 7 сек.

Обговорення[ред. код]

Прошу розблокувати і надати статус бота --MediaZoo (обговорення) 13:52, 27 квітня 2017 (UTC)

А можна, щоб з облікового запису Користувач:Shkod було підтвердження, що це його бот? Бо заявка була від іншого. --yakudza 15:24, 27 квітня 2017 (UTC)
Підтверджую. Бот написано на моє прохання і з врахуванням моїх побажань після тестування. Використовувати його буду я виключно лише для роботи за списками Check Wiki. --Shkod (обговорення) 16:51, 27 квітня 2017 (UTC)
Дякую, якщо заперечень від інших користувачів не буде, то за пару днів хтось із бюрократів надасть права. --yakudza 21:04, 27 квітня 2017 (UTC)

Який сенс прибирати пробіли після DEFAULTSORT?--Анатолій (обг.) 21:34, 27 квітня 2017 (UTC)

Завданням цього бота є зменшення кількості проблемних статей в УкрВікі за списками Check Wikipedia, а така проблема (DEFAULTSORT with a blank at first position) там фігурує й вирішення її великих труднощів не становить. --Shkod (обговорення) 10:23, 28 квітня 2017 (UTC)

Чому замість вилученої категорії лишається порожній рядок, а не прибирається зовсім?--Анатолій (обг.) 21:36, 27 квітня 2017 (UTC)

Порожній рядок при видаленні дубльованих категорій буде прибиратися. --Shkod (обговорення) 10:23, 28 квітня 2017 (UTC)

Підсумок[ред. код]

 • За результатами обговорення розблоковано і надано статус бота. Shkod, вкажіть, будь ласка, відповідального ботовода на сторінці бота. --yakudza 18:49, 1 травня 2017 (UTC)

Користувач:InternetArchiveBot[ред. код]

InternetArchiveBot (обговореннявнесокв інших проектахжурналидії над акаунтомзаблокуватиправа)

Botmaster: en:User:Cyberpower678

Мета/Purpose[ред. код]

The bot is flagged on numerous different wikis. The primary reason the bot needs the flag is because it will be regularly editing articles.

Технічні подробиці/Technical details[ред. код]

This is a PHP bot, running on its own framework. It's primary mission is to look for dead links in articles and attempt to associate an archive URL to it. Failing to do that, it will tag the link as dead.

Обговорення/Discussion[ред. код]

Please also see T151446 for the history of this deployment task.—CYBERPOWER (обговорення) 21:36, 22 серпня 2018 (UTC)

Підсумок[ред. код]

 • YesТак Зроблено --yakudza 15:53, 26 серпня 2018 (UTC)

Користувач:SashkoR0B0T[ред. код]

SashkoR0B0T (обговореннявнесокв інших проектахжурналидії над акаунтомзаблокуватиправа)

Відповідальний ботовласник: Олександр Кравчук

Мета[ред. код]

Бот робитиме усе, що вважатиме цікавим. Спершу пробіжиться по Завдання для роботів.

Технічні подробиці[ред. код]

Базується на pywikibot.

Обговорення[ред. код]

Ухвала[ред. код]

 • Переглянув ряд боторедагувань з основного акаунту, все цілком коректно, в межах заявки. Статус надано. --yakudza 19:56, 2 серпня 2019 (UTC)

Користувач:MBHbot[ред. код]

MBHbot (обговореннявнесокв інших проектахжурналидії над акаунтомзаблокуватиправа)

Відповідальний ботовласник: Користувач:MBH

Мета[ред. код]

Прохання надати статус бота. Відповідальний ботовласник Користувач:MBH. Oleg3280 (обговорення) 19:00, 26 серпня 2019 (UTC)

Мета:

Технічні подробиці[ред. код]

Обговорення[ред. код]

Заявки на позбавлення прав бота[ред. код]

Архів заявок

GlovackiBot[ред. код]

Бот, схоже, використовується для звичайних редагувань людиною в ручному режимі замість того, для чого просили статус бота (див. вище: для оновлення даних у статтях, перейменування категорій). Наприклад, ось це редагування очевидно зроблене вручну (складно уявити, що для однієї статті писалася заміна), а ось це редагування очевидно суперечливе (нема консенсусу щодо вилучення цих параметрів з картки, нема цих параметрів і на Вікіданих). На мою думку, користувач використовує бота з метою приховування власного внеску зі списків спостереження і його патрулювання (сам користувач статусу патрульного не має, а редагування бота автопатрулюються), а зовсім не з тією метою, з якою просив статус бота. З огляду на це пропоную позбавити обліковий запис GlovackiBot прав бота — NickK (обг.) 17:22, 20 травня 2017 (UTC)

 • Редагування роблю в напівавтоматичному режимі. Тобто спочатку бот, а потім я можу вручну додати щось. За всі редагування відповідальність несу я. Якщо є заперечення проти вилучення параметрів з карток, такого більше робити не буду. --Glovacki (обговорення) 17:43, 20 травня 2017 (UTC)
 • А який сенс додаванні чи прибиранні пробілу або переводу рядків [4][5]? Я ще розумію, якби це робилося разом з іншими змінами статті. Але редагування разади додвання/прибирання пробілу — нічим іншим як накручуванням лічильника редагувань пояснити не можна.--Анатолій (обг.) 17:53, 20 травня 2017 (UTC)

Знову ручні редагування, наприклад, вилучення параметрів картки, які, можливо, мали б бути заповнені, вилучення посилання, яке може бути доречним, виправлення на помилкове (Липники селом не є) або вилучення частини назви, яка може бути офіційною. Ці редагування не є автоматичними, не є очевидно корисними, мали б перевірятися патрульними і в будь-якому разі мають відображатися в списках спостереження.

З часу подання заявки бот (?) зробив понад 500 редагувань, а жодної реакції бюрократів досі немає. З огляду на це я наразі заблокував обліковий запис GlovackiBot і прошу бюрократів (@Aced, Lystopad, MaryankoD, Yakudza та YarikUkraine:) ухвалити якесь рішення: або підтвердження, що ці редагування відповідають правилам і сумісні зі статусом бота (і в такому разі розблокувати обліковий запис), або зняти з облікового запису права бота. Дякую — NickK (обг.) 16:47, 22 травня 2017 (UTC)

Підсумок[ред. код]

Оскільки до ботовласника Glovacki неодноразово звертались інші користувачі з проханням припинити неконсенсусні дії, які не відповідають заявленій меті, і зважаючи на ймовірну спробу обходу патрулювання через ручне редагування з облікового запису бота, думаю найлогічнішим буде наразі позбавити GlovackiBot статусу бота. А на майбутнє, певно, варто обговорити більш детально чи варто користувачам, які не мають статус автопатрульного, давати можливість мати ботів. Тож статус бота знято. Нинішню напівавтоматичну роботу можна провести і з облікового запису, не створюючи потенційно дуже неприємної конфліктної ситуації, яка могла б виникнути. --YarikUkraine (обговорення) 17:31, 22 травня 2017 (UTC)

Див. також[ред. код]