Дюшен де Булонь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дюшен де Булонь
Duchenne de Boulogne
Народився 17 вересня 1806
Булонь-сюр-Мер
Помер 15 вересня 1875 (67 років)
Париж Франція Франція
Поховання Cimetière de l'Estd[1]
Країна  Франція[2]
Місце проживання Франція
Діяльність фотограф, невролог, лікар, фізіолог
Галузь фізіогномика, неврологія
Відомий завдяки посмішка Дюшена
Науковий ступінь доктор медицини[3] (30 квітня 1831)
Знання мов французька[4]
Заклад Національна вища школа красних мистецтв
Членство Société académique du Boulonnaisd
Роки активності 1890[2]1900[2]
Нагороди
Кавалер ордена Почесного легіону

Дюшен де Булонь (фр. Guillaume-Benjamin-Amand Duchenne (de Boulogne), * 17 вересня 1806 у Булонь-сюр-Мер — † 15 вересня 1875 у Морван) - невролог і «батько електротерапії».

Дослідження посмішки

Дюшен вивчав рухи обличчя за допомогою електростимулятора власної конструкції і фотоапарата. Пропускав струм через лицьові м'язи, спостерігав м'язове скорочення і фіксував результат. Він обстежив сотні осіб, провів тисячі дослідів - в тому числі і на хворих з ураженням лицьових нервів, і на відрубаних гільйотиною головах, і на самому собі. У його заключному експерименті брав участь пацієнт, який не відчував болю. Коли Дюшен розглядав його фотографію, отриману при подразненні струмом великої виличної м'язи (musculus zygomaticus major) - вона підтягує кут рота по діагоналі вгору - він зауважив, що чоловік, хоч і широко посміхається, але насправді не виглядає щасливим. Тоді Дюшен розповів йому анекдот і зняв реакцію. Від задоволення випробуваний не тільки розтягував рот, але також стискав кругові м'язи ока.

Дюшен зробив висновок: «Емоція щирої радості виражається в спільному скороченні м'язів zygomaticus major і orbicularis oculi. Перша підкоряється волі, але друга приводиться в дію лише приємними емоціями.

В подальшому дослідження Дюшена були вивчені Полом Екманом і з його легкої руки ту непідробну усмішку задоволення, у створенні якої бере участь зовнішня частина м'язів orbicularis oculi, тепер називають "посмішкою Дюшена"[5].

Основні наукові праці

Примітки

Зовнішні посилання

Статтю «Дюшен де Булонь» створено або суттєво доповнено в рамках конкурсу «Французька осінь».
Від розміру та якості вмісту цієї статті станом на 10 грудня 2011 року залежав остаточний бал конкурсанта, який її створив чи доповнив.