Перейти до вмісту

Стефан (Негребецький)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Стефан
Митрополит Київський і всієї України
Церква: Апостольська Православна Церква в Україні
 
Діяльність: священник
Ім'я при народженні: Олександр Негребецький
Народження: 14 квітня 1942(1942-04-14) (82 роки)
Київ
Єп. хіротонія: 30 серпня 2005

CMNS: Стефан у Вікісховищі

Митрополит Стефан (в миру Олександр Сергійович Негребецький; 14 квітня 1942, Київ) — архиєрей ряду православних церковних юрисдикцій, що не мають офіційного визнання з боку світового православ'я (альтернативне або міноритарне православ'я). З 23 грудня 2015 — предстоятель Апостольської Православної Церкви в Україні, в межах цієї юрисдикції має титул Митрополита Київського та всієї України.

Біографія

[ред. | ред. код]

В радянські часи належав до Російської Православної Церкви Московського Патріархату в якій прийняв чернецтво з іменем Стефан. Після створення Української Православної Церкви Київського Патріархату приєднався до її духовенства.

В 19982005 перебував на посаді ігумена Свято-Миколаївського чоловічого монастиря Київської єпархії УПЦ КП. Під його керівництвом було облаштовано монастирську пасіку, свиноферму, фруктовий сад. Як клірик Київської єпархії УПЦ КП ігумен Стефан підпорядковувався безпосередньо її правлячому єпископові — патріарху Філарету.

В 2005 ігумен Стефан залишив УПЦ КП та приєднався до духовенства Автономної Української Православної Церкви в Америці. 30 серпня 2005 був хіротонізований на єпископа Вінницького цієї церкви[1]. Після фактичного саморозпаду ієрархії АУПЦА в Україні єпископ Стефан долучається до духовенства російської Апостольської Православної Церкви під омофором митрополита Віталія (Кужеватова).

Єпископ Стефан брав активну участь в подіях Революції гідності та входив до Духовної ради Майдану.

На соборі 12-13 березня 2014 року прийнятий до щойно створеної Української Автономної Православної Церкви (УАвтПЦ, прийняла назву "автономної" прагнучи увійти до складу Міланського Синоду), яка об'єднала українські єпархії російської Істинно-Православної Церкви під омофором митрополита Московського Рафаїла (Мотовилова), що відмовилися надалі підпорядковуватися московському центру.

В новій юрисдикції Стефана (Негребецького) було наділено титулом архиєпископа Богуславського з покладенням на нього обов'язків вікарія Никодима (Стешенка) — новообраного митрополита Київського і Галицького УАвтПЦ. Також архиєпископ Стефан був формально призначений на посаду голови місіонерського відділу УАвтПЦ[2].

23 грудня 2015 року ієрархи ряду українських малочисельних православних юрисдикцій провели "об'єднавчий собор церков апостольської традиції" і створили автокефальну Апостольську Православну Церкву в Україні. Предстоятелем церкви з титулом митрополита Київського і Богуславського було обрано Стефана (Негребецького)[3].

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]