Стример (телерадіотрансляція)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Стример або онлайн стример — це людина, яка транслює себе та свої дії у прямому ефірі за допомогою потокових ресурсів. Галузі діяльності онлайн стримерів дуже розширилися останнім часом, починаючи від традиційного геймерства, продовжуючи навчальним контентом, уроками, а також звичайним спілкуванням з чатом.

Історія[ред. | ред. код]

Стримери, у сучасному вигляді, почали з'являтися приблизно у 2010 році, але їх корінням можна відслідкувати на таких платформах як YouTube, де користувачі завантажували вже готові відео у вигляді влогів чи Летс Плеїв. Такий контент не був у прямому ефірі, але користувався попитом аудиторії, тож багато користувачів набули популярності. Багато з них потім побудували кар'єру на такій діяльності.

Пізніше такі платформи як Twitch, де все більше та більше людей змогли проводити трансляції та заробляти на них, дозволили ставати фул-тайм стримерами.[1] Завдяки немалим заробіткам, стримерство стало життєздатним варіантом кар'єри для людей, які так чи інакше можуть зацікавити аудиторію. Сьогодні існує багато різних платформ, на яких люди можуть стриміти та створювати нішу для себе власним унікальним контентом.[2]

Різновиди стримерів[ред. | ред. код]

Стримери відеоігор[ред. | ред. код]

Докладніше: Video game live streaming та Let's Play

Летсплеєри набули популярності ще з самого започаткування прямих трансляцій, завдяки цьому вони і до цих пір збирають найбільшу аудиторію та фан-базу в Інтернеті. У цій сфері стримери часто транслюють Летсплеї, ігрові марафони, гайди та проходження відеоігор. Для багатьох стримінг був хобі, але з часом прибутки дозволили заробляти та займатися улюбленою справою фул-тайм. Завдяки такій популярності кожного дня з'являється все більше новачків, які намагаються зацікавити аудиторію своєю особистістю, а не тільки вмінням грати ігри. Найвідоміші стримери відеоігор — PewDiePie та Ninja, які щороку заробляють мільйони доларів лише за допомогою потокової передачі.[3][4]

IRL стримери[ред. | ред. код]

Незважаючи на те, що більшість професійних стримерів та новачків транслюють відеоігри, багато хто часто робить IRL (in real life) трансляції, де вони транслюють себе та своє повсякденне життя. Стримери займаються різними справами, читаючи поради та запитання своїх глядачів. Спочатку багато потокових платформ забороняли неігрові прямі трансляції, оскільки вважалось, що це знизить якість вмісту їх сайтів. Але з часом виріс попит на неігрові трансляції, тому багато потокових платформ вирішили змінити політику та дозволити стріми IRL.[5] Такі трансляції можуть бути найрізноманітнішими: від відповідей на запитання перед комп'ютером, зв'язку зі свого телефону під час прогулянки на вулиці або навіть проведення навчальних трансляцій. Стріми IRL стали популярнішими з роками як хороші альтернативи для глядачів, які не цікавляться іграми.[6] Найпопулярніший стример ІРЛ — IcePoseidon [1] [Архівовано 29 червня 2020 у Wayback Machine.], який транслює подорожі по Великій Британії та з різним місцям Сполучених Штатів Америки.

Стримери порнографії (еротики)[ред. | ред. код]

Порнографічні стріми також достатньо популярні серед глядачів, як спосіб спілкування з моделями та порнозірками онлайн. Порнографічних стримерів часто також називають камзірками. Вони транслюють себе оголеними та виконують різні сексуальні дії (часто на прохання глядачів). Ця ніша зайнята не лише жінками, часто зустрічаються і чоловіки, і навіть пари. Завдяки зацікавленості аудиторії багато порнографічних сайтів також додали можливість здійснювати прямі трансляції. Це стало ще одним способом для порнозірок та моделей заробляти та створювати контент для свої шанувальників. Деякі сайти, такі як Plexstorm, навіть створили для себе нішу, слугуючи сайтом, де користувачам дозволяється транслювати відеоігри під час виконання або показу сексуального контенту або . Це також один з небагатьох сайтів, що дозволяє грати порнографічні ігри під час ефіру[7].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Anderton, Kevin. The Business Of Video Games: Streamers And Refereum [Infographic]. Forbes (англ.). Архів оригіналу за 9 листопада 2020. Процитовано 20 квітня 2020.
  2. YouTube Gaming Live concurrent viewers 2019. Statista (англ.). Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 20 квітня 2020.
  3. The YouTuber who has made more money than Cameron Diaz this year. The Independent (англ.). 15 жовтня 2015. Архів оригіналу за 21 квітня 2020. Процитовано 20 квітня 2020.
  4. Tassi, Paul. 'Fortnite' Legend Ninja Talks Twitch Fame And Fortune, And The Game That Got Him There. Forbes (англ.). Архів оригіналу за 27 січня 2021. Процитовано 20 квітня 2020.
  5. Twitch now permits streamers to broadcast non-gaming vlog-style content. VentureBeat (амер.). 15 грудня 2016. Архів оригіналу за 26 жовтня 2020. Процитовано 20 квітня 2020.
  6. IRL Streaming: Spontaneous Entertainment For An Audience That’s Always Live. uk.news.yahoo.com (en-GB) . Архів оригіналу за 27 жовтня 2020. Процитовано 20 квітня 2020.
  7. AVN, AVN Staff. Plexstorm's Streaming Site Connects Porn Gamer Girls with Fans AVN. AVN. Архів оригіналу за 26 жовтня 2020. Процитовано 20 квітня 2020.