Стружка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Деревна стружка
Приклади металевої стружки, в тому числі блок пресованої стружки

Стру́жка, інколи остру́жок — тонкий шар матеріалу, який утворюється під час обробки різанням.

Основні види стружок були встановлені проф. І. А. Тіме. Незважаючи на велике їх різноманіття, типовими є три види: стружка надлому, відколювання, зливна.

Стружка надлому утворюється переважно під час оброби крихких металів (чавуну, бронзи) і неметалевих матеріалів (мармуру, скла, каміння і т.ін.). Стружка надлому складається з окремих мілких елементів, які дуже слабо пов'язані між собою.

Стружка відколювання утворюється під час обробки твердих і середньої твердості металів на великих подачах, з малими швидкостями різання і з малим переднім кутом інструмента. Зовні вона відрізняється від стружки надлому тим, що її елементи на деякій довжині поєднані між собою у вигляді стрічки з шорсткою зовнішньою поверхнею й рівнішою нижньою поверхнею.

Зливна стружка утворюється під час обробки в'язких матеріалів на малих подачах, великими швидкостями різання із великим переднім кутом. Зливна стружка має верхній бік матового кольору із великою кількістю мілких зубців, а нижня має гладкий і блискучий вигляд.

Див. також[ред.ред. код]

Молот і ковадло Це незавершена стаття про металообробку.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.