Студія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сту́дія - це робоча (творча) кімната митців або їх помічників, що також працюють у цьому приміщенні. Таким чином визначаються різновиди приміщення за напрямом діяльності: скульптурна майстерня, малювальна майстерня, фотостудія, студія дизайну, кіностудія, анімаційна студія, радіостудія, телестудія, веб-студія та студія звукозапису. Етимологічне походження цього слова бере початок від італійського слова “studium” (від studere - навчання).

Ательє[ред.ред. код]

Особливим різновидом студій, що треба відокремити є ательє. Ательє (від фр. atelier) - студія дизайну високої моди. Отримали розвиток у середньовіччі і особливо під час епохи відродження як малювальна майстерня. У сучасному розумінні ательє - творча студія дизайнерів, що працюють на дім моди. Ательє - це перш за все мистецька студія.
Ателье в інтернет:
Ательє "Адам"

Видавничі студії[ред.ред. код]

Ринкові відносини сучасного світу перетворили мистецьку студію на видавничу. Тобто студію, що виробляє ринковий продукт. Цей продукт надходить до ринку продажу безпосередньо і дуже часто у серійному виробництві.

Фотостудія[ред.ред. код]

Фотостудія - одночасно творче приміщення та корпоративне об'єднання, що займаються виготовленням фотографії. Як творча студія, фотостудія надає послуги щодо створення, обробки, тиражування та копіювання фотографії.
Фотостудії в інтернет:
l-tochka.com.ua bc-foto.com.ua

Студія дизайну[ред.ред. код]

Студія дизайну — видавнича студія, що виробляє дизайн. Студії дизайну дуже різняться за видом дизайну, що вони виробляють. Класифікуючи за дизайном можна відокремити такі видавництва:

Студії дизайну в інтернеті[ред.ред. код]

  • [1] Студія Айкен (студія графічного та веб-дизайну)
  • [2] Bambuk Studio (студія графічного дизайну)
  • [3] Ukrainian design studio (студія графічного та веб-дизайну)
  • [4] McSite (студія веб-дизайну)
  • [5] Malko студія веб дизайну та реклами (студія веб-дизайну)


Кіностудія[ред.ред. код]

Кіностудія - видавнича студія, що виробяє та розповсюджує свій основний продукт - кінофільм. Найбільшою кіностудією в Україні є Київська кіностудія імені Олександра Довженка.
Кіностудії в інтернет:
dovzhenko.kinoexpert.ruuk:дизайн-студія