Сучасне п'ятиборство на літніх Олімпійських іграх 2020

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сучасне п'ятиборство
на XXXII Олімпійських іграх
Місце проведенняСпортивна площа лісу Мусасіно
стадіон Адзіномото
Дати5–7 серпня 2021
Учасників72 з 27 країн
20162024
Сучасне п'ятиборство на
літніх Олімпійських іграх 2020
Чоловіки   Жінки
Кваліфікація

Змагання з сучасного п'ятиборства на літніх Олімпійських іграх 2020 в Токіо відбулися з 5 по 7 серпня 2021 року на Спортивній площі лісу Мусасіно та стадіоні Адзіномото.

У чоловічому та жіночому розрядах змагалися по тридцять шість спортсменів.

Формат[ред. | ред. код]

Змагання з сучасного п'ятиборства складалися з п'яти дисциплін; стрільби з пістолета, фехтування на шпагах, запливу на 200 метріввільним стилем, конкуру та легкоатлетичного кросу на 3200 метрів[1].

Перші три дисципліни (фехтування, плавання та стрибки) оцінювались за бальною системою. Перед останньою комбінованою дисципліною (стрільба з пістолета та легкоатлетичний крос) ці бали перерахували у відставання за часом від лідера. Отож загальні результати змагань визначались порядком фінішу в останній дисципліні.

Як і на попередніх Іграх, змагання з фехтування складалися з двох раундів: традиційного кругового турніру, а також "бонусного раунду". У круговому турнірі кожен учасник змагався один з одним у поєдинку до одного дотику. Учасники посідали місця відповідно до кількості перемог. Бонусний раунд проводили за нокаут-системою. Два суперники з найнижчою кількістю балів зустрічалися один з одним у поєдинку до одного дотику. Переможець заробляв одне очко (за перемогу в круговому турнірі давали по 6 балів) і виходив далі, на поєдинок з наступним суперником з найнижчою кількістю балів. Так тривало доти, поки всі суперники не взяли участь у бонусному раунді[2][3].

Наступним етапом був заплив вільним стилем на 200 метрів. Кількість зароблених очок залежала від показаного часу[3].

Під час змагань з конкуру вершникам потрібно було подолати трасу з дванадцятьма перешкодами. Підсумковий бал залежав від кількості збитих планок, відмов коня долати перешкоди, падінь, а також перевищення відведеного на долання перешкод часу[3].

Формат комбінованого етапу бігу та стрільби залишився незмінним в порівнянні з двома попередніми Олімпіадами: чотири стрільби і чотири забіги на 800 метрів. Спортсмен виходить на стрільбище, де йому за 70 секунд потрібно поцілити п'ять мішеней, заряджаючи пістолет після кожного пострілу. Промахи ніяк не штрафуються окрім як додатково затраченого на заряджання часу. Потім спортсмен пробігає 800 метрів до наступного стрільбища. Дозволено відновлювати біг через 70 секунд, навіть якщо поцілено не всі п'ять мішеней [1].

Країни-учасниці[ред. | ред. код]

Розклад змагань[ред. | ред. код]

Розклад [4] [5]
Дата 5 серпня 6 серпня 7 серпня
Чоловіки FRR S FBR RSJ LR
Жінки FRR S FBR RSJ LR

FRR = круговий турнір з фехтування, S = плавання, FBR = бонусний раунд фехтування, RSJ = конкур, LR = біг зі стрільбою (порядок фінішу в цій дисципліні визначає медалістів)

Медалісти[ред. | ред. код]

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Чоловіки
докладніше
прапор, що використовується країною на Іграх Джо Чунг (GBR) прапор, що використовується країною на Іграх Ахмед Ельгенді (EGY) прапор, що використовується країною на Іграх Цзюн Вун-тае (KOR)
Жінки
докладніше
прапор, що використовується країною на Іграх Кейт Френч (GBR) прапор, що використовується країною на Іграх Лаура Асадаускайте (LTU) прапор, що використовується країною на Іграх Саролта Ковач (HUN)

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Branch, John (26 листопада 2008). Modern Pentathlon Gets a Little Less Penta. Нью-Йорк таймс. Архів оригіналу за 18 серпня 2021. Процитовано 24 березня 2015.
  2. Rowbottom, Mike (1 грудня 2014). Modern pentathlon approves fencing bonus round from 2015. Inside The Games. Архів оригіналу за 19 березня 2015. Процитовано 24 березня 2015.
  3. а б в Modern Pentathlon 101: Competition format. Архів оригіналу за 23 липня 2021. Процитовано 6 серпня 2021.
  4. Schedule - Modern Pentathlon Tokyo 2020 Olympics. Olympian Database. Архів оригіналу за 29 листопада 2020. Процитовано 8 березня 2020.
  5. Modern Pentathlon Competition Schedule. Tokyo 2020. Архів оригіналу за 12 березня 2020. Процитовано 8 березня 2020.

 

Посилання[ред. | ред. код]