Сєріков Іван Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сєріков Іван Олександрович
Народився7 вересня 1906(1906-09-07)
Харків, Російська імперія
Помер28 лютого 1979(1979-02-28) (72 роки)
Харків, Українська РСР, СРСР
ПохованняМіське кладовище № 2
Громадянство Російська імперіяСРСР СРСР
Діяльністьдержавний діяч
ЗакладЗавод імені В. О. Малишева, Волгоградський тракторний завод, Харківський тракторний завод і Харківський моторобудівний завод «Серп і Молот»
ПартіяКПРС
НагородиГерой Соціалістичної Праці Орден Леніна Державна премія СРСР Державна премія УРСР у галузі науки і техніки — 1969

Іва́н Олекса́ндрович Сє́ріков — радянський господарник, Герой Соціалістичної Праці. Лауреат Державної премії УРСР в галузі науки і техніки (1969) та Державної премії СРСР (1976).

Життєпис

[ред. | ред. код]

Народився 1906 року у Харкові. З 1920-го — на господарській, суспільній та політичній роботі. Працював слюсарем на Харківському паровозобудівному заводі, начальником виробництва Сталінградського тракторного заводу, головним технологом, головним інженером Харківського тракторного заводу, директором Харківського моторобудівного заводу «Серп і молот» Міністерства тракторного і сільськогосподарського будівництва СРСР.

Лауреат Державної премії УРСР в галузі науки і техніки 1969 року: «Створення універсальних дизелів „СМД“ для тракторів, комбайнів та інших машин і організація їх спеціалізованого масового виробництва»; співавтори Гура Григорій Степанович, Єременко Борис Степанович, Карась Леонід Мойсейович, Маршал Федір Петрович, Пипенко Іван Петрович, Потейко Анатолій Дмитрович, Сахнюк Іван Іванович.

Лауреат Державної премії СРСР 1976 року в галузі техніки: «За створення комплексу автоматичного обладнання для отримання точних відповідальних заготовок литтям в облицюванні кокілі і організацію виробництва колінчатих валів тракторних двигунів СМД»; у складі колективу.

Помер 1979 року в Харкові. Похований на міському кладовищі № 2.

Нагороди

[ред. | ред. код]
  • Герой Соціалістичної Праці (5.4.1971)
  • орден Леніна (5.4.1971)
  • державна премія УРСР (1969)
  • державна премія СРСР (1976)

Джерела

[ред. | ред. код]