Сикарії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Сікарії)
Jump to navigation Jump to search
Масада, залишки фортеці і останнього притулку сикаріїв у Юдейські війні

Сика́рії (лат. sicarii, буквально «кинджальники»; від sica — «кривий кинджал», «сика») — терористичне угруповання, що діяло в Юдеї у I столітті н. е. Радикальне крило руху зелотів проти римських загарбників. Їхньою зброєю переважно був кинджал-сика — звідси і отримали свою назву. Провели ряд нападів на римських начальників, свого роду терористичних актів.

Сикарії були крайні націоналісти і релігійні фанатики. Боролися з римським впливом в Юдеї, нападали на представників римської влади та лояльних представників місцевої знаті, шкодили їх майну. Серед сикаріїв були люди різного штибу, включаючи і професійних убивць, які працювали, в тому числі, і на самих римлян. Йосип Флавій повідомляє, що вбивці воліли діяти в натовпі, що дозволяло зробити більший ефект і заодно, давало нападнику можливість сховатися.

Сикарії були, разом з зелотами (проте, часто конфліктували з ними), та були однією з рушійних сил у першій юдейської війні. Сикарії вели активні бойові дії, одночасно знищуючи запаси власного продовольства для більшого озлоблення євреїв які борються. Після розгрому, деяке число сікаріїв утекло до Єгипету і Кірени, де продовжили боротьбу проти римлян. Останні юдейські сікарії покінчили із собою в Масаді у 73 році після трирічної облоги римськими військами.

Посилання[ред.ред. код]