Сільське поселення Росії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сільське́ посе́лення — муніципальне утворення в Росії, що є складовою частиною муніципального району. Поселення складається з одного або декількох об'єднаних спільною територією сільських населених пунктів (селищ, сіл, станиць, хуторів, кишлаків, аулів, виселків, починків тощо), в яких місцеве самоврядування здійснюється безпосередньо через виборні та інші органи місцевого самоврядування.

Відповідно до муніципальної реформи 2006 року сільські поселення замінюють радянського типу сільські ради, хоча назва може зберігатись. До складу поселення входить один або декілька сільських населених пунктів загальною чисельністю населення понад 1 тис. осіб, а в районах з високою густотою населення — понад 3 тис. осіб.

Центром сільського поселення є адміністративний центр, який визначається з урахуванням місцевих традицій та інфраструктури. Кордони поселення, як правило, встановлюються з урахуванням пішохідної доступності до адміністративного центру в межах однієї доби, — як виняток, території з низькою густотою населення, а також важкодоступні місця.

Джерела[ред.ред. код]