Танкова рота

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Позначення танкової роти армій країн НАТО

Танкова рота — тактичний підрозділ Сухопутних військ, призначена для виконання тактичних завдань як самостійно, так і у взаємодії з підрозділами інших родів військ і підрозділами забезпечення та тилу, підрозділами інших військових формувань або можуть бути додані їм під час вирішення спеціальних завдань.

Танкова рота, яка додана механізованому батальйону, діє  у повному складі, а під час наступу в місті, горах, лісі може повзводно додаватися механізованим ротам. Танкова рота може діяти у головній, боковій і тильній похідних заставах.

Танкова рота може діяти в рейдовому загоні. Їй призначаються напрямок і рубежі переходу до рейдових дій та відходу після виконання бойового завдання.

Танкова рота ЗСУ[ред. | ред. код]

Характеристики та призначення танкової роти у складі ЗСУ:

Завдання танкової роти ЗСУ[ред. | ред. код]

1. в обороні — утримання важливих районів, рубежів і позицій, відбиття наступу противника і завдання ураження його військам, які наступають;

Побудова оборони танкової роти містить: бойовий порядок роти; систему опорних пунктів і вогневих позицій; систему вогню; систему інженерних загороджень. Основні зусилля роти в обороні зосереджуються на головному напрямі наступу противника й утриманні найбільш важливого району (об'єкта) місцевості. Бойовий порядок роти будується в один або два ешелони. Залежно від характеру місцевості взводи в опорному пункті роти можуть розташовуватися кутом назад (вперед), уступом праворуч (ліворуч) та інше розташування, яке забезпечить кращу організацію системи вогню перед фронтом і на флангах опорного пункту.

2. у наступі – прорив оборони противника, розгром (знищення) підрозділів, що обороняються, захоплення важливих районів, рубежів і об'єктів, форсування водних перешкод, переслідування противника, який відходить, ведення зустрічних боїв, здійснення рейдових дій.

Танкова рота наступає на фронті до 1 км, а на ділянці прориву — до 500 м. Танковій роті в наступі вказують найближче завдання роти та напрямок продовження наступу.

Організація танкової роти ЗСУ[ред. | ред. код]

Організація танкової роти ЗСУ

До складу танкової роти входять: управління (1 танк) і 3 взводи (по 3 танки в кожному).

Всього в танковій роті — 33 особи.

Танків — 10 (3х3+1)

На озброєнні в особового складу: автомати АК, пістолети ПМ

Управління танкової роти[ред. | ред. код]

  1. командир роти
  2. заступник командира роти з виховної роботи
  3. заступник командира роти з озброєння
  4. головний сержант роти
  5. командир танку
  6. старший механік-водій

Організація танкової роти армії США[ред. | ред. код]

Танкова рота армії США складається з управління (2 танки) і 3 танкових взводів (по 4 танки в кожному).

Всього в танковій роті — 61 особа, з них в управлінні — 13 осіб.

Танків M1 Abrams — 14

Автомобілів — 2

Радіостанцій — 16

Танкова рота може вирішувати завдання самостійно, перебуваючи у першому або другому ешелоні, або придаватись мотопіхотному батальйону. Танковій роті у наступі призначається найближче завдання глибиною 2-3 км і в напрямках подальшого наступу — на глибину до 8 км. Дистанція між танками 50-100 м.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Подготовка офицеров запаса сухопутных войск. Учебное пособие. /А. И. Киррилов, В. П. Кузнецов, В. И. Агафонов и др.; Под. ред. Ю. А. Науменко. − М.: Воениздат, 1989. − С. 400—401

Посилання[ред. | ред. код]

Менше формування
Танкова чота
Танкова рота Більше формування
Танковий батальйон