Топографія інтегральної мікросхеми

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мікропроцесор. Перша подібна інтегральна мікросхема була винайдена американцем Джеком Кілбі у 1958 році.

Топографія інтегральної мікросхеми (ТІМС, англ. Semiconductor intellectual property core, IP Core або Intellectual Property Rights on Integrated Circuit) — мікроелектронний виріб кінцевої або проміжної форми, призначений для виконання функцій електронної схеми, елементи і з'єднання якого неподільно сформовані в об'ємі або на поверхні матеріалу, що становить основу такого виробу, незалежно від способу його виготовлення[1].

ТІМС є комплексним описом структури, функцій та взаємозв'язків компонентів архітектури електронної мікросхеми. Права на використання такої архітектури є інтелектуальною власністю певної особи. Власник прав інтелектуальної власності на ТІМС може видати ліцензію на її використання іншому виробнику або використовувати ТІМС виключно у власному виробництві.

Критика[ред.ред. код]

Термін «топографія інтегральної мікросхеми» був введений у науковий обіг за радянських часів. Окремі дослідники критикують цей термін оскільки він не відповідає суті явища, яке описує. В українській юридичній термінології пропонується поступовий перехід до терміну «компонування інтегральної мікросхеми».

Примітки[ред.ред. код]

Із останніми версіями офіційних документів можна ознайомитись на Інформаційному сервері Верховної Ради України

  1. Див. абзац 4 статті 1 Закону України «Про охорону прав на топографії інтегральних мікросхем».