Траверс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Траверс

Траверс (фр. traverse — в'їзд)  :

Напрям[ред.ред. код]

Траверс або траверз (морська справа)  — напрям, перпендикулярний до курсу корабля. Вислів «на траверсі (мис, маяк, фортеця, корабель означає, що судно порівнялося з чим-небудь, тобто пряма лінія, що проходить через об'єкт і судно, перпендикулярна до його курсу.

Траверс (альпінізм)  — напрям, перпендикулярний напряму підйому (спуску) на горі. Вислів «проходити траверс(ом)» означає, що альпініст рухається по схилу без набору і без втрати висоти, тобто «вбік» відносно принципової лінії маршруту. Використовуючи траверс, обходять ділянки, які дуже складно здолати.

Траверс вершин (альп.) — проходження не менше двох вершин, причому спуск з попередньої вершини повинен проходити у напрямку наступної, але не по дорозі підйому.

Перешкода[ред.ред. код]

Траверс (фр. traverse)  — перешкода, що споруджується (або що залишається з незайманої товщі ґрунту або скельних порід) впоперек траншеї (окопу, ходу сполучення) і перед входом у фортифікаційну споруду для захисту особового складу військ від ураження кулями при повздовжньому обстрілі і осколками від артилерійських снарядів.

Траверс — у військово-морській термінології — легке (в основному протиуламкове) броньове прикриття важливих елементів корабля, які виступають за броньову палубу, але розташованих усередині корпусу корабля.

Див. також[ред.ред. код]

Зовнішні джерела[ред.ред. код]