Туманов Олександр Георгійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олександр Георгійович Туманов
Народився 1912(1912)
Гейчай (Азербайджан)
Помер 1984(1984)
Київ
Поховання Байкове кладовище
Громадянство СРСР СРСР
Alma mater Азербайджанська державна нафтова академія
Нагороди
Герой Соціалістичної Праці
Орден Леніна

Олександр Георгійович Туманов (1912, Гейчай — 1984, Київ) — ініціатор створення і керівник виробничого управління «Укргазпром», Герой Соціалістичної Праці.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в 1912 році в місті Гейчаї (Азербайджан). Після закінчення Азербайджанського індустріального інституту в 1941 році, під час радянсько-німецької війни і в повоєнні роки працював у тресті «Сахаліннафта». В 1950 році закінчив Академію нафтової промисловості, після чого близько року працював в апараті Міністерства нафтової промисловості СРСР.

У 19511957 роках — головний інженер об'єднання «Укргаз» (Львів), якому в той час була підпорядкована практично вся газовидобувна промисловість України. 3 1957 року очолив Управління газової та нафтової промисловості Харківського раднаргоспу, головним завданням якого було облаштування та нарощування темпів видобутку газу на Шебелинському газоконденсатному родовищі.

З 1960 року призначений начальником Управління нафтової і газової промисловості Укрраднаргоспу (Київ), де працював до 1965 року. Це були роки інтенсивного освоєння нових газових родовищ у Прикарпатті й насамперед — освоєння нового регіону видобутку газу й нафти на сході України (Дніпровсько-Донецька западина).

У 1966 році у Києві з ініціативи О. Г. Туманова було створено спеціалізоване виробниче управління (пізніше об'єднання) «Укргазпром», яке він очолював більше двох десятків років — практично до останніх днів свого життя.

Могила Олександра Туманова

Помер у 1984 році. Похований в Києві на Байковому кладовищі.

Нагороди[ред. | ред. код]

За видатний внесок у розвиток газової промисловості України О. Г. Туманову присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, крім того, він удостоєний багатьох інших високих відзнак і державних нагород.

Джерела[ред. | ред. код]