Тірумаларая Аравіду

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тірумаларая Аравіду
Народився невідомо
Помер 1578
Країна विजयनगर साम्राज्य के संस्थापक हक्का और बुक्का कुरूबा.jpg Віджаянагарська імперія
Титул магараджахіраджа
Посада Vijayanagara monarchd
Термін 1570–1572
Попередник Садашіварая
Наступник Шрі Ранга I
Конфесія індуїзм
Рід Аравіду
Брати, сестри Рамарая Аравіду
У шлюбі з Alamelammad
Діти 3 сини

Тірумаларая Аравіду (*д/н —1578) — магараджахіраджа (цар царів) Віджаянагарської імперії у 15701572 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду Аравіду. За фактичного правління свого брата Рамараї брав участь в більшості походів. У 1565 році, після поразки Рамараї при Талікоті, подальшого пограбування Віджаянагара, Тірумаларая захопивши перед тим державну скарбницю й номінального правителя Садашівараю відступив до Пенугонди. Вона стала новою столицею імперії.

Тілумалая як фактичний правитель намагався відновити статус держави, проте стикнувся з численними повстаннями науяків (намісників), що бажали стали незалежними. Водночас продовжувалися атаки з боку султанів Біджапуру й Голконди. У 1567 році віджаянагарці розбили армію Біджапура. Водночас Тірумалая зумів тимчасово приборкати наяків, але натомість визнав їх напівавтономний статус. У 1568 році для успішно контроля за державою робить своїм співправителем брата Векатапаті I.

У 1570 році він повалив правителя Садашівараю, оголосивши себе магараджахіраджею. Втім внаслідок віку та хвороб не довго обійняв трон. У 1572 році зрікся влади. останні роки провів в ашрамах. Помер у 1578 році.

Джерела[ред. | ред. код]

  • K. A. Nilakanta Sastri, History of South India, From Prehistoric times to fall of Vijayanagar, 1955, OUP, (Reprinted 2002) ISBN 0-19-560686-8.