Указ (СРСР)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Указ)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

УказРосійській імперії під цю назву підпадали державні акти, дуже різноманітні за своєю природою, звичайно підписувані царем чи уповноваженими від нього особами) — в СРСР назва законодавчого акту, що видає голова уряду або його парламент. Укази поділяються на нормативні, тобто такі, що встановлюють правові норми, й індивідуальні: про призначення на посади, нагороди тощо. Нормативні укази після їх публікації і затвердження Верховною Радою набирають сили закону. Натомість індивідуальні укази не потребують затвердження і набирають чинності в зазначений в них термін. Указ Президії Верховної Ради СРСР автоматично обов'язкові для республіканських органів, а указ Президії Верховної Ради УРСР для республіканських органів управління. Республіканські укази УРСР публікуються у «Відомостях Верховної Ради УРСР».

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Енциклопедія українознавства : Словникова частина : [в 11 т.] / Наукове товариство імені Шевченка ; гол. ред. проф., д-р Володимир Кубійович. — Париж ; Нью-Йорк : Молоде життя ; Львів ; Київ : Глобус, 1955—2003.
  • В. Нагребельний. Указ // Політична енциклопедія. Редкол.: Ю. Левенець (голова), Ю. Шаповал (заст. голови) та ін. — К.: Парламентське видавництво, 2011. — с.725 ISBN 978-966-611-818-2
  • Політологічний енциклопедичний словник / уклад.: Л. М. Герасіна, В. Л. Погрібна, І. О. Поліщук та ін. За ред. М. П. Требіна. — Х.: Право, 2015.;
  • Юридична енциклопедія: В 6 томах. / Редколегія: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) та інші. — К. : «Українська енциклопедія», 1998.