Українсько-канадський дослідчо-документаційний центр
Українсько-канадський дослідчо-документаційний центр (УКДДЦ) (англ. Ukrainian Canadian Research and Documentation Centre, UCRDC) — громадська установа, неприбуткова організація в Торонто, Канада, яка збирає, класифікує і зберігає документальні свідчення внеску українців до світової історії і культури.
УКДДЦ діє як ресурсний центр, який має архів, невелику бібліотеку, задокументовані усні історії (у звуковому та відео форматі), фотографії, мемуари, особисті архіви та інші різнорідні речі[1]. Більшість із цих колекцій каталогізовані.
УКДДЦ випускає документальні фільми, готує навчальні матеріали і спонсорує лекції, конференції та виставки на різні теми, дотичні до українських справ.
Центр був створений у 1986 р. Він розвинувся з комітету, сформованого групою канадських українців у Торонто — організаторів пам'ятних подій до 50-річчя Голодомору в Україні.
Комітет зібрав особисті свідчення очевидців голоду – мешканців Канади і заснував дослідницький фонд, який у 1982 р. оформився в Український комітет досліджень голоду.
На основі зібраних матеріалів Комітет досліджень голоду за чотири роки створив документальний фільм «Жнива розпачу», який мав величезний розголос. Відтак у 1986 р. Комітет переформувався на дослідний інститут і змінив свою назву на Українсько-канадський дослідчо-документаційний центр.
Сфера його уваги, все ще зосереджена на Голодоморі, дещо розширилась, включивши інші історичні події, стосовні до українців у Канаді, в Україні та в інших місцях розселення українців. Співробітники та волонтери УКДДЦ також зібрали архів документів усної історії, доступних для подальших досліджень. Робота УКДДЦ отримала визнання і схвалення приватних осіб, наукових інституцій і урядів Канади, Аргентини, Австралії, Бразилії, України, США та інших країн.
УКДДЦ випустив кілька резонансних документальних фільмів:
- «Жнива розпачу» англ. Harvest of Despair (1984)
- «Між Гітлером і Сталіном» англ. Between Hitler and Stalin (2004)
- «Ціна свободи» англ. Freedom Had a Price
- «Голодомор: голоси свідків» англ. Holodomor: Voices of Survivors
Виставки:
- За колючим дротом (про інтернування українців у час І світової війни)
Архіви
- Усна історія
- Голодомор
- Друга світова війна
- Українці в Канаді
Текстові і візуальні колекції
- Голодомори в Україні
- Друга світова війна
- Українсько-єврейські стосунки
- Канадіана
Публікації
- Винницька Іроїда (ред.) Незвичайні долі звичайних жінок. Усна історія двадцятого століття
- Isajiw, Wsevolod W. Famine-Genocide in Ukraine 1932-33: Western archives, testimonies and new research. Toronto: Ukrainian Canadian Research and Documentation Centre, 2003 (ISBN 0-921537-56-5
- Український Голокост 1932-1933
- Isajiw W., Gregorovich A., Romanyshyn O. Between Hitler and Stalin - a reader’s companion to the documentary film ‘Between Hitler and Stalin: Ukraine in World War II, the Untold Story’, produced in 2003 by UCRDC
УКДДЦ також проводить навчання, семінари, наради, суспільні та просвітницькі акції.
УКДДЦ є членом Конґресу Українців Канади (відділ Торонто)[2].
Центром керує Рада, головою якої в 2017 році обраний проф. Микола Держко.
УКДДЦ знаходиться в приміщенні Інституту Святого Володимира[3] в Торонто за адресою 620 Spadina Avenue Toronto, ON., M5S 2H4
- ↑ Посилання на матеріали УКДДЦ на сайті Усної Історії Вінніпезького Університету. Архів оригіналу за 18 серпня 2017. Процитовано 5 серпня 2017.
- ↑ КУК/Членські організації. Архів оригіналу за 31 серпня 2014. Процитовано 5 серпня 2017.
- ↑ Інститут Св. Володимира. Архів оригіналу за 24 грудня 2019. Процитовано 23 грудня 2019.
{{cite web}}
: Cite має пустий невідомий параметр:|4=
(довідка)
- http://www.ucrdc.org/ [Архівовано 29 липня 2017 у Wayback Machine.]