Фельдман Ісаак Лазарович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ісаак Лазарович Фельдман
Ісаак Фельдман фото.jpg
Народився 1874(1874)
Київ
Помер 12 грудня 1942(1942-12-12)
Бровари
Поховання Бровари
Громадянство Російська імперіяСРСР
Національність єврей
Місце проживання Бровари
Діяльність лікар

Ісаа́к Ла́зарович Фе́льдман (нар. 1874(1874), Київпом. 11—12 грудня 1942, Бровари) — відомий лікар, засновник лікарні у Броварах. Під час Німецько-радянської війни, зокрема німецької окупації Броварів, продовжував приймати поранених та лікувати хворих.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився у Києві у 1874 році.

Навчався на медичному факультеті Університету Святого Володимира. У 1897 році був виключений з університету за участь у революційному русі. Закінчував освіту у Дерптському університеті в 1902 році.

З 1904 по 1942 роки працював лікарем у Броварах. За його активної участі у 1911 році земство побудувало лікарню на 10 ліжок, яку вже за радянських часів у 1936 році було розширено до 25 ліжок. Невеликий колектив, очолюваний Ісааком Фельдманом, обслуговував не лише Бровари, але й прилеглі села.

З перших днів Німецько-радянської війни організував лікування поранених. Під час німецької окупації продовжував надавати медичну допомогу населенню міста і району.

У ніч з 11 на 12 грудня 1942 року разом із сестрою Оленою Павловою був розстріляний німецькими окупантами у Броварському Гестапо. Тіло Фельдмана поховали аж у жовтні 1943 року на Єврейському кладовищі у Броварах — коли у місто увійшли радянські війська. За деякими даними, на кладовищі також була похована його родина. Нині на місці поховання побудований меморіал «Загиблим у Великій вітчизняній війні броварчанам».

У 1960-х роках тіла Фельдмана та його сестри перепоховали на Старому кладовищі у Броварах.

Вшанування[ред. | ред. код]

  • На честь Ісаака Фельдмана у Броварах названо вулицю.
  • На місці, де розташовувалась лікарня, заснована Фельдманом, встановлено пам'ятну табличку.
  • На початку травня 2013 року на могилі Фельдмана та сестри Павлової за кошти міського бюджету проведено впорядкування, встановлено новий кам'яний пам'ятник.[1]

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]