Фердинандо II Медічі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фердинандо ІІ Медічі

Фердинандо ІІ Медічі (італ. Ferdinando (Fernando) II de' Medici; 14 липня 1610(16100714), Флоренція — 23 травня 1670, Флоренція) — 5-й великий герцог Тосканський. Володарював після свого батька Козімо II Медічі з 1621 до 1670 року.


Життєпис[ред.ред. код]

Народився у Флоренції. Став великим герцогом у 10 років. Тому фактично державою керувала його бабуся - Христина Лотаринзька до 1637 року.

За правління Фердинандо II позначився економічний та політичний занепад держави. У зовнішній політиці Тоскана перетворилася на малозначущу державу, з якою практично ніхто не рахувався.

Великі податки підірвали економіку країни. Основа держави - підприємці, торговці, ремісники опинилися розореними. Головні міста герцогства Тоскана - Флоренція, Піза, Ліворно, Сієна знаходилися у занепаді. У сільській місцевості основою стали бартерні розрахунки.

Водночас Фердинандо II приділяв велику увагу розвитку науки й техніки. Було засновано товариство Академія дель кіменто (Академія експериментів та дослідів), до якої долучені здібні вчені.

У 1641-1643 роках Тоскана взяла участь у війні за Кастро на боці герцогства Модена проти військ Папської держави. Ця війна суттєво підірвала фінансовий стан великого герцогства Тосканського.

Родина[ред.ред. код]

Дружина - Віторія делла Ровере (1622-1694), донька Федеріко, герцога Урбінського

Діти:

Джерела[ред.ред. код]