Козімо III Медічі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Козімо ІІІ Медічі

Козімо ІІІ (нар.14 серпня 1642 — пом.31 жовтня 1723) — великий герцог Тосканський з 1670 до 1723 року. Походив з династії Медічі.

Життєпис[ред.ред. код]

Почав правити після свого батька Фердинандо II. Козімо був досить релігійною людиною, що знаходило своє відображення у законодавстві:

  • чоловікам заборонялося входити до будинків, де мешкали незаміжні дівчата;
  • заборонені шлюби між християнами та євреями;
  • єврей, що звертався до повії, штрафувався на 300 крон;
  • християнам заборонялося проживання в одному будинку з євреями;
  • заборонялося християнським годувальницям годувати дітей євреїв.

Головне завдання Козімо III вбачав у збереженні спадку предків та продовженні династії Медічі. Тому у 1661 році одружився з Маргаритою-Луїзою Бурбон, кузиною короля Франції Людовика XIV. Вона народила Козімо трьох дітей. Проте внаслідок розбіжностей на життя, смаків Маргарита-Луїза 12 червня 1675 року залишила Тоскану й повернулася до Франції. Незважаючи на наявність двох синів та доньки, проблема спадку у великому герцогстві Тосканському залишилася. Старший син Козімо — Фердинанд — помер молодим, а у інших дітей не було дітей. Козімо III почав розглядати варіант передачі влади своєму братові Фердинанду, але той помер 3 лютого 1711 року. Таким чином усі спроби Козімо III забезпечити стійке продовження династії виявилися марними.

Родина[ред.ред. код]

Маргарита-Луїза Бурбон (1645–1721), донька Гастона, герцога Орлеанського

Діти:

Джерела[ред.ред. код]