Франсіску ді Паула Рамус ді Азеведу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Франсіску ді Паула Рамус ді Азеведу
Народився 8 грудня 1851(1851-12-08)[1][2][3]
Сан-Паулу, Бразилія[4]
Помер 1 червня 1928(1928-06-01)[1] (76 років)
Гуаружа, Сан-Паулу, Бразилія
Поховання Consolação Cemeteryd[5]
Країна  Бразилія
Діяльність архітектор, інженер, підприємець, викладач університету
Alma mater Гентський університет
Знання мов португальська[6]
Magnum opus Муніципальний стадіон Паулу Машаду ді Карвалью, Rondas Ostensivas Tobias de Aguiard, політехнічна школа Університету Сан-Паулу, Palácio das Indústriasd, Technical High School of Campinasd, Муніципальний театр Сан-Паулу, Casa das Rosasd, Q9819718?, Colégio Siond і Пінакотека штату Сан-Паулу
Фрагмент пам'ятника Рамусу ді Азеведу на території Університетського містечка Уніерситету Сан-Паулу

Франсіску ді Паула Рамус ді Азеведу (порт. Francisco de Paula Ramos de Azevedo, Сан-Паулу, *8 вересня 1851 — †Сан-Паулу, 1 червня 1928) — бразильський архітектор.

Ранні роки

[ред. | ред. код]

Рамус ді Азеведу навчався у Генті (Бельгія) на інженера-будівельника. Згідно з його біографами, професор, що викладав йому архітектуру, був вражений якістю робіт Рамуса і запропонував йому змінити кар'єру. В результаті Рамус ді Азеведу переключився на архітектуру, переважно вивчаючи і класичну архітектуру, але випробував значний вплив еклектичного стилю.

Власну кар'єту почав у Кампінасі, де виконав свої перші проекти. Зокрема, брав участь в завершенні будівництва міського собору, що стало його першою великою роботою.

Зрілі роки

[ред. | ред. код]
Муніципальний театр Сан-Паулу, одна з робіт його студії

Наприкінці 19 століття його часто запрошували проектувати будинки багатих мешканців Сан-Паулу — архітектор переїхав до Сан-Паулу, заснував там «Технічну студію Рамуса ді Азеведу», яка швидко перетворилася на найвпливовішу архітектурну фірму міста.

Протягом наступних десятирічь майже всі проекти будинків багатих мешканців міста і більшість публічних проектів Сан-Паулу виконувалися цією студією.

Робота викладача

[ред. | ред. код]

Рамус ді Азеведу також брав участь у заснуванні Політехнійчної школи Університету Сан-Паулу, разом з групою місцевих арістократів, що входили до прогресивного політичного руху. За їх планами, школа була створена за моделлю подібних експериментальних європейських інститутів. Також Рамус ді Азеведу працював директором Ліцею Мистецтв і Ремесел, де провів реформу системи навчання, зокрема добився незалежності школи та її відомості у всій країні.

Спадщина

[ред. | ред. код]

У відзнаку важливості його роботи для міста Сан-Паулу, перед будівлею ліцею на проспекті Тірадентіс був збудований великий Пам'ятник Рамусу ді Азеведу. Через роботи з удівництва метро у 1970-ті роки його було перенесено до Університетського містечка Уніерситету Сан-Паулу, і зараз він розташований на Площі Рамуса ді Азеведу перед заснованою та спроектованою ним Політехнічною школою.

Найвідоміші роботи його студії

[ред. | ред. код]

Його стиль проявляється у всіх роботах заснованої ним «Технічної студії Рамуса ді Азеведу», незалежно від того, чи від безпосередньо керував проектом. У списку нижче наведені як його власні роботи, так і роботи, які він лише підписував. На початку 20 століття у студії почали працювати архітектори Рікарду Северу і Дюмон Вілларіс, які фактично керували новими проектами.

Бібліографія

[ред. | ред. код]
  1. LEMOS, Carlos Alberto Cerqueira; Ramos de Azevedo e seu escritório técnico; São Paulo: Editora PINI, 1998.
  2. CARVALHO, Maria Cristina Wolf de; Ramos de Azevedo; São Paulo: EDUSP, 1999. ISBN 85-314-0531-9

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]