Oxford University Press

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Oxford University Press
Тип Видавництво
Заснування 1476
Штаб-квартира Оксфорд, Англія
Продукція Книги
Співробітники 4000
Холдингова компанія Оксфордський університет
Дочірні компанії В 60 країнах
Сайт www.oup.com

Видавництво Оксфордського університету (англ. Oxford University Press, OUP) — видавництво, що є складовою частиною Оксфордського університету, Англія. Це найбільше університетське видавництво у світі за фінансовим оборотом, більше за головні американські університетські видавництва та Cambridge University Press разом[1]. OUP має філії в багатьох країнах світу. Першою, в 1896 році, відкрилася філія в США, в 1905 році — в Канаді, потім ще в кількох десятках країн, таких як Індія, Пакистан, Австралія, Нова Зеландія, Малайзія, Сінгапур, Нігерія і ПАР. OUP управляється вибірним представницьким органом, Делегатами Видавництва (Delegates of the Press), що є членами Оксфордського університету. Зараз вся видавницька продукція виходить під двома брендами: власне Oxford University Press, для більшості видань, та Clarendon Press, для «престижних» наукових робіт. Філії розповсюджують свою продукцію як локально, так і через оксфордську штаб-квартиру видавництва.

OUP була звільнена від податку з корпорацій в США в 1972 році та у Великій Британії в 1978. Як відділ неприбуткової організації, зараз OUP звільнена від податку на прибуток та податку з корпорацій у більшості країн, де вона діє, проте зазвичай платить податки з продажів та інші торгові податки на свою продукцію. Зараз видавництво щороку перераховує близько 30 % свого доходу решті університету, мінімум 12 млн фунтів щороку. OUP видає понад 4500 нових книг щороку та забезпечує роботою близько 4000 працівників. Головними типами книг є довідкові, професійні та освітні видання, включаючи Oxford English Dictionary, Concise Oxford English Dictionary, Oxford World's Classics і Dictionary of National Biography. Велике число видань зараз видаються у електронному вигляді через сервіс «Oxford Reference Online», та безкоштовно доступні читачам із читацькою карткою більшості британських біобіотек.

Штаб-квартира OUP на вул. Волтон

OUP зараз поступово розширюється, так в 2001 році була придбана компанія Blackstone, в 2003 році — права на видання Grove Dictionary of Music and Musicians і Dictionary of Art, в 2005 році — компанія Oceana Publications[2], в 2006 — компанія Richmond Law & Tax.

Книги видавництва мають номера ISBN, що починаються з 0-19, Oxford University Press є одним з лише кількох видавництв, що мають двозначні ідентифікаційні номери в системі ISBN.

Примітки[ред.ред. код]


Сигма Це незавершена стаття про видавництво.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Великої Британії Це незавершена стаття про Велику Британію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.