Фтія Епірська (дружина Еакіда)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фтія Епірська
Pyros.jpg
Монета Пірра, 278 рік до н. е., з зображенням Фтії. Аверс: голова Фтії з дубовим вінком, напис ΦΘΙΑΣ. Реверс: Блискавка Зевса, напис ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΠΥΡΡΟΥ.
Народилася 4 століття до н. е.
Померла 4 століття до н. е.
Титул консорт-королева
Батько Менон IV[1]
У шлюбі з Еакід Епірський
Діти Пірр Епірський[2] і Деідамія I Епірська

Фтія (дав.-гр. Φθία; IV століття до н. е.) — дружина царя Епіру Еакіда.

Біографія[ред. | ред. код]

Фтія, фессалійка за походженням, була дочкою воєначальника Менона з Фарсала, що прославився під час Ламійскої війни перемогою над Леоннатом, а також очолював армію греків разом з Антифілом у битві при Кранноні.

Фтія стала дружиною царя Еакіда з роду Піррідів. У подружжя народилися син Пірр, а також дочки Деіадамія, яка згодом вийшла заміж за Деметрія Поліоркета, та Троада.

Про подальшу долю Фтії історичні джерела не повідомляють. Однак, незважаючи на те, що ще у дворічному віці її син, якого друзі батька рятували від підступів Кассандра, знайшов притулок у царя тавлантіїв Главкія, до нашого часу дійшли епірські монети, викарбувані під час правління Пірра, із зображенням Фтії.

Література[ред. | ред. код]

Первинні джерела
Дослідження
  • Smith's Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, «Phthia (1)»]
  1. Любкер Ф. Menon // Реальный словарь классических древностей по Любкеру / под ред. Ф. Ф. Зелинский, А. И. Георгиевский, М. С. Куторга и др. — СПб: Общество классической филологии и педагогики, 1885. — С. 857.
  2. Любкер Ф. Pyrrhus // Реальный словарь классических древностей по Любкеру / под ред. Ф. Ф. Зелинский, А. И. Георгиевский, М. С. Куторга и др. — СПб: Общество классической филологии и педагогики, 1885. — С. 1133–1135.